Dünyanın en çok kullanılan online müzik dinleme platformu Türkiye ofisini kapatma kararı aldı… Peki ya bu durumdan Türkiye’de ki kullanıcılar nasıl etkilenecek? 

 Spotify, İstanbul Zorlu Center’da bulunan ofisini kapattı. Şirket Türkiye’deki işlerini yürütmeye devam edecek. Spotify Türkiye Genel Müdürü Ergül Çivi’nin ise Amerika Ticari Direktörü olarak atandığı ifade edildi. 

Spotify Türkiye’den yapılan açıklamada,

“Türkiye Spotify için önemli bir pazar ve biz Spotify olarak dünyanın en iyi müzik hizmetini Türkiye’deki müzikseverlere sunmaya devam etmekte kararlıyız. Türkiye’deki ofisimizin kapanıyor olduğu doğru ancak Türkiye’deki kullanıcılar ve sanatçılar için en iyi deneyimi sunmak üzere Türkiye pazarı ile ilgili olarak çalışmaya devam edecek bir ekibimiz bulunuyor.”

Artık olan oldu diyelim bundan sonra Spotify, Türkiye’deki çalışmalarını bölge ve ülke temsilcilikleri üzerinden yürütecek. Plak şirketleri ve sanatçılar da bu temsilcilerle iletişim halinde olacaklar. 2013 yılılında açılan Türkiye ofisi, 10 kişilik bir ekiple çok başarılı işler başardığı ortada. 

Peki ya kullanıcılar nasıl etkilenecek;

Biz konsol oyuncuları bu durumdan genel olarak etkilenmeyecek ancak önümüzde ki yıllarda fiyat politikası olarak indirimler azalacak örneğin Vodofone Türkiye ile işbirliği yapılmıştı artık bu tür kampanyaları artık görmemiz zor olacak. Hizmet ve kalitede kesinlikle düşüş olmayacaktır.

Her dünyada Gurme , Yarışcı ve Yarıştırıcı akılcı lider. FPS'nın Headshooter'ı tam bir Yu-Gi-Oh hastası Tekken Ustası.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*