Kızma Birader Oyununa Hazırmısınız?


İnternet bağlantılı bilgisayarlarda oynayabileceğiniz kızma birader oyununda oldukça eğlenceli vakit geçirme imkanı bulabilirsiniz. 2 ya da 4 kişi ile oynanabilen oyun bilgisayarda tek başına oynanabiliyor. Her oyuncu farklı renklerdeki piyonlardan 4 tane seçer ve seçtiği piyon hangi renkte ise tablo üzerinde aynı renkteki köşeye piyonlarını dizer. Oyuncu piyonları bulunduğu noktadan çıkararak saat yönünde hareket ettirip tablonun ortasında bulunan aynı renkteki alana yerleştirmeye çalışır. Oyun zar atışı ile başlar. Piyonların bulunduğu yerden çıkış yapabilmesi için zarda 6 rakamının gelmesi gerekir. Her 6 rakamı bir piyonun dışarıya çıkış yapmasını sağlar ve atılan her sayı ile piyonlar saat yönünde ilerletilir. Diğer oyuncunun piyonu sizin piyonunuzun üzerine denk gelirse piyonu tekrar başlangıç alanına döndürmek zorundasınız. Tekrar çıkış yapabilmek için zarda 6 rakamı atmalısınız. Oyun süresi boyunca rakip oyuncunun piyonlarının ilerleyişini engellemeye çalışarak zaman kazanıp, kendi piyonlarınızı hedef noktaya en kısa sürede ulaştırmak için attığınız zardaki rakamların yüksek olması ilerleme hareketini hızlandıracaktır. Hedef noktaya piyonların hepsini ardarda sıraladığınızda oyunu kazanan siz olacaksınız. Eğlenceli online oyun platformu Oyunlar 1 oyun sitesinde kızma birader oyununu oynamak için hemen buradan giriş yapabilirsiniz. Şimdi hemen oyna!

Strateji oyunlarına olan ilgisinden FIFA'da stoperleri sur niyetine kullanırken, Call of Duty'de ise tam bir Jannisary'e dönüşüyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*