Bayağı bir süredir konuşulan konsola Klavye+Mouse desteği, Xbox ile gerçekleşiyor!

Major Nelson’ın XBOX PAX paneli sırasında Microsoft yetkilisi Mike Ybarra’ya bir soru iletildi ve bu soruda Xbox’a klavye ve mouse desteğinin gelip gelmeyeceği yer almaktaydı. Soruya gelen yanıtlar doğrultusunda, Ybarra’dan Mouse ve Keyboard yani PC gereçlerinin Xbox konsolunda göreceğimizi söyleyebiliriz. Mike Ybarra, yakın bir zamanda Xboxlarda Mouse ve Klavye göreceğimizi belirtti.

Ybarra bu klavye ve mouse duyurusunun detaylarına da değindi, klavye ve mouse desteğininin sadece belirli oyunlar için geçerli olacağını ve her oyunda kullanıma serbest olmayacağını da ekledi. Bir çok FPS oyununa klavye ve mouse desteğinin gelmesi oyuncular için çok iyi bir haber olsa da, hala klavyesiz ve mousesuz oynayacak olan konsol kullanıcılarına bir dezavantaj olacağı aşikar.


Strateji oyunlarına olan ilgisinden FIFA'da stoperleri sur niyetine kullanırken, Call of Duty'de ise tam bir Jannisary'e dönüşüyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*