2014 Ekim ayından bu yana Twitch’in tek bir lideri vardı ancak her krallığın bir sonu olduğu gibi League Of  Legends’ın kralliğınında sonu geldi. 2017’nin ilk çeyreğinde PC için piyasaya çıkan PlayerUnknown’s Battlegrounds yani herkesin kısaltması ile PUBG Twitch’te izlenme oranlarında 2014 Ekim ayından bu yana ilk defa en çok izlenen oyun oldu. League Of Legends artık twitch’te 2. sırada! 

Yeni Kral PUBG!

Twitch liderliği için bir çok aday olmuştu ama League Of Legends’ı daha geçebilen olmamıştı. Ara sıra Blizzard’ın Overwatch ve Hearthstone oyunları kafa tutsada yetersiz kalmıştı oyuncuların ilgisini geçebilecek kadar çekememişti. CS:GO ise turnuva zamanları dışında 2-3 sırada genellik ile yer buldu. Bu 3 yıllık süre zarfında ara sıra çok beklenen bir oyun geldiğinde Twitch’te bir patlama yaratır ama sonra silinip giderdi ancak bu liderliğe krallık dememin asıl sebebi PUBG aylardır bu birinciliği zorladı ve bunu yıktı!

Konsollara Gelecek!

E3 2017’de Microsoft konferasında exclusive oyun olarak anons edilse de PUBG Playstation 4’e de gelecek! 2017 yılının son çeyreğinde Xbox One’a gelmesini beklediğimiz oyun. PS4’e ise 2018’in ilk çeyreğinde beklyoruz.

PUBG Nedir?

PlayerUnknown’s Battlegrounds (isminin uzunluğu dolayısıyla genellikle kısaca PUBG olarak da kullanılır), Bluehole tarafından yayımlanan ve geliştirilmekte olan çok oyunculu bir video oyunudur. Oyunda 100’e yakın(en fazla 100) oyuncu paraşütlerle bir adaya düşüyor. Oyuncuların temel amacı çeşitli yerlerden buldukları çeşitli silahlarla diğer oyuncuları öldürüp hiç ölmeden en sona kalan oyuncu olmak. Oyun esnasında adanın haritasında ki güvenli alan gittikçe küçülmeye başlar. Harita küçüldükçe oyuncular daha küçük bir alana yoğunlaşırlar ve birbirlerini görüp öldürmeleri kolaylaşır. Oyunda en son hayatta kalan oyuncu/takım oyunu kazanır.

Her dünyada Gurme , Yarışcı ve Yarıştırıcı akılcı lider. FPS'nın Headshooter'ı tam bir Yu-Gi-Oh hastası Tekken Ustası.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*