Henüz, daha yeni piyasaya sürülen KNACK 2 oyunu, Sony tarafından büyük bir fiyaskoya sahne oldu!

Bir hata sonucu mu oluştu bilinmez ama, kısa bir süreliğine tüm Avrupa PSNler de ücretsiz olarak sunulan Knack 2 oyunu daha sonra ücretli haline dönse de, Avrupa PSN hesaplarında ücretsiz olarak gözüken Knack 2 oyununu binlerce kişi indirmeye başladı hatta indirip oynayanlar bile oldu. Avrupa PSN hesaplarıyla sınırlı olarak gözüken bu açık daha sonra diğer (Avustralya PSN gibi) bölgelere ait PSNlere yayıldı ve Sony bu duruma el atarak, ücretsiz olarak sunulan Knack 2 oyununu fiyatlı bir şekilde listeledi.

Knack oyununun ilkini PS+ ile vermemekte inat eden Sony’nin, Knack 2’yi ilk çıktığı gün ücretsiz olarak vermesi, çok ama çok büyük bir jest, bunun açık olduğu aşikar. Eğer siz de Knack 2’yi ücretsiz indiren şanslı kişilerdenseniz, Sony’nin oyunun lisansını istediği zaman kapatabileceğini hatırlatır, oyunu gerçekten çok oynamak istiyorsanız internet bağlantınızı kesip oynamanız gerektiğini eklemek isteriz. Tabiki biz gene de emeğe saygısızlık yapılmaması adına, oyunu ücretsiz verilene kadar parasıyla satın almanızı öneriyoruz.

Ek olarak, Knack 2 oyununda hem Türkçe dublaj hem de Türkçe altyazı desteği bulunmayacağı kesinleşti.

Bu durum bizi rahatsız etse de, oyunu ücretsiz olarak bir süreliğine görmek, Sony’e karşı kısa süreli bir sempati beslememizi sağlamadı değil…


Strateji oyunlarına olan ilgisinden FIFA'da stoperleri sur niyetine kullanırken, Call of Duty'de ise tam bir Jannisary'e dönüşüyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*