E3 2017’de Microsoft konferansında birçok güzel ve oyuncuları heyecanlandıran içerik tanıttı ama Microsoft “Project Scorpio” adıyla anılan yeni konsolunu tanıtması ile heyecan bir üst düzeye çıktı. Bu oyun konsolunun resmi adı Xbox One X oldu

2017 E3 Fuarı’nda gerçekleştirilen lansmanda yeni konsol için “Dünyanın en güçlü oyun konsolu” ifadesi kullanıldı.

Büyük Güç!

Xbox One X, Ryzen + Vega mimarisiyle değil Jaguar + Polaris ikilisinin gelişmişi olarak gelecek. One’a göre X, grafikte 4.6 kat daha iyi. Radeon RX480’nin geliştirilmiş bir sürümü yer alacak.Xbox One X, One’dan işlemci tarafında yüzde 31 daha hızlı, grafik tarafında da 4.6 kat daha güçlü olacak. 6 TFlops olacak. PS4 Pro 4.2 TFlops, eğer Playstation PRO ile karşılaştıracak olursak Xbox One X çok daha üst düzey kalıyor bakalım Sony bu hamleye nasıl bir cevap verecek.

Xbox Play Anywhere İle Etkileyici Deneyim

Xbox Play Anywhere desteği ile Xbox One’da bulunan tüm oyunları destekleyecek Xbox One X, Xbox Store veya Microsoft Store üzerinden satın alınan oyunları Xbox One ve Windows 10’la beraber paylaşabilecek. Xbox Play Anywhere ile oyunları cross platform olarak oynayabileceksiniz. Oyunlarda ki verileriniz otomatik olarak Xbox Play Anywhere’ın aktif olduğu platformlarda kayıt altına alınacak.

Boyut olarak Xbox One’a göre gözle görülür boyutlarda daha küçük olacak. Xbox One S ile benzer boyutlarda olmasını bekliyoruz.

4K bir ekrana sahip değilseniz bile Xbox One X HDR desteği ile 4K’ya yakın bir görüntü verecek. Görüntüler çok daha yumuşak ve yüksek detaylı frame çok daha yüksek olacak.

Fiyat Ve Çıkış Tarihi

Microsoft Xbox One X konsolunu 7 Kasımda dünya çapında satışa sunmayı planlıyor. Microsoft, cihazın başlangıç fiyatının 499 dolar olduğunu açıkladı. Ülkemizde piyasaya çıkış fiyatı ise 2000 Liranın üstünde olmasını bekliyoruz.


Her dünyada Gurme , Yarışcı ve Yarıştırıcı akılcı lider. FPS'nın Headshooter'ı tam bir Yu-Gi-Oh hastası Tekken Ustası.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*