İlk açıklandığında en güçlü oyun konsolu iddiası ile karşımıza çıkan Project Scorpio’nun donanım özellikleri belli oldu!

Microsoft’un yaklaşık 1 yıl önce duyurduğu Project Scorpio’nun donanım özellikleri adeta göz dolduruyor. Henüz tasarım anlamında bir şey göremesekte gücünün özellikle kağıt üstünde muhteşem olduğunu söylememiz gerekiyor.

Project Scorpio beklendiği gibi özelleştirilmiş işlemci ve grafik birimi kullanıyor. Bazı kaynaklar AMD Ryzen işlemci ve Vega grafik birimi barındıran çok güçlü bir APU beklentisi içerisindeydi. Microsoft yeni konsolu için AMD ile başarılı bir ortaklık içinde olduğu net. Project Scorpio konsolunda 8 adet Jaguar temelli özelleştirilmiş çekirdek barındıran bir işlemci kullanılıyor. 2.3GHz saat hızında çalışan çekirdekler en iyi performans ve en verimli enerji için optimize edilmiş. Xbox One konsolunda kullanılan işlemciden yüzde 31 daha iyi performans sergiliyor.

6 Teroflop gücünde bir ekran kartına sahip olan konsolda, 8 çekirdekli X86 mimarisine sahip olan ve 2.3 Ghz hızında çalışan bir işlemci bulunuyor. 6 teroflopluk bu ekran kartı aynı zamanda özelleştirilmiş 40 adet üniteden oluşurken 1172 Mhz değerlerinde çalışacak. 12 GB GDDR 5 ile öne çıkan project Scorpio’da 326 GB bant genişliği bulunurken konsolun depolama kapasitesi ise 1 TB olacak.BU

Her dünyada Gurme , Yarışcı ve Yarıştırıcı akılcı lider. FPS'nın Headshooter'ı tam bir Yu-Gi-Oh hastası Tekken Ustası.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*