Battlefield 1 ile Battlefield serisinin kaptığı yüksek ivme belli ki diğer FPS cephesi olan Call of Duty serisini etkilemiş!

Call of Duty serisinin pazarlamasını baz alan bazı sanatsal paylaşımlar ortaya çıktı, bu ortaya atılan sanatsal çalışmalar, merakla beklenilen yeni Call of Duty oyununun konusunu bize söylemiş olabilir. Paylaşılan sanat çalışmalar incelendiğinde her birinin 2.Dünya Savaşı temalı olduğunu görebiliyoruz.

Call of Duty: WWII’ ismi altında ortaya atılan paylaşımlara Activision tarafından bir doğrulama veya yalanlama gelmese de, en büyük rakip firmaları Battlefield 1 ile zirveye ulaştı ve bu durum Call of Duty serisinin hastalarını bile derinden etkileyerek onları Battlefield oyunu almaya itti. Sorunun oldukça farkında olan Activision, buna yeni oyunlarıyla bir cevap vermek durumundaydı. Tahminimizce de cevapları bu şekilde oldu!

Battlefield 1 oyunu bildiğiniz üzere 1.Dünya Savaşı’nı baz almaktaydı. Her ne kadar bir çok oyuncu tarafından hala çok oynanmakta da olsa, Call of Duty serisinin hastaları tarafından tam olarak bekleneni veremeyen Battlefield 1, gene de rekor derecesinde satış rakamları ve inceleme puan ortalamları yakalamıştı.

Activision’dan bu ortaya çıkan görsellere ve iddialara en kısa sürede olumlu veya olumsuz olarak yanıt olacak şekilde bir paylaşım yapması beklenmekte. Umarız Activision bizi yanıltmaz ve karşımıza gelecek bir sonraki Call of Duty oyunu, eski CoD serisi oyunlarını hatırlatırcasına Call of Duty WWII olur.


Strateji oyunlarına olan ilgisinden FIFA'da stoperleri sur niyetine kullanırken, Call of Duty'de ise tam bir Jannisary'e dönüşüyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*