Playstation 4’ün yeni güncellemesinden detaylar paylaşıldı!

Sony, Playstation 4 konsolunu güncellemeyi devam ediyor. Son olarak v4.0 güncellemesiyle beraber olarak bir çok geliştirmeyi getiren Sony, şimdi ise v4.5 güncellemesi ile yepyeni bir çok fonksiyonu Playstation 4’e getirecek. İşte PS4 V4.5 güncellemesinin detayları…

External HDD Support (Harici Sabit Disk Desteği)

Gün geçtikçe dijital oyun satışları artış göstermeye devam ediyor. Her ne kadar 1 TB boyutunda Playstation 4 sahibi iseniz, 500 GB Playstation 4 sahiplerine göre bir tık daha fazla oyun ve uygulama saklama şansınız bulunsa da , bu rakam gün geçtikçe artan dijital oyun boyutlarına göre bir hayli düşük kalıyor. Yükselen oyun boyutlarının getirdiği hafıza sorunu sonrası insanların 1 TB veya 2 TB boyutlarında sabit disklere yönlenmesine karşın, Sony’den yeni güncellemeyle beraber olarak harika bir çözüm geldi.

Playstation v4.5 güncellemesiyle beraber olarak, artık sabit diske ihtiyacımız kalmayacak. USB 3.0 sayesinde, 8 TB’a kadar harici sabit disk desteği sağlayabileceğiz. 

Custom Wallpapers (Özelleştirilmiş Duvar Kağıtları)

PS4 V4.5 güncellemesiyle beraber olarak, artık dilediğimiz duvar kağıdı ile PS4’ümüzü süsleyebileceğiz. Daha önce satın alınan oyunla beraber olarak PSN üzerinden gelen duvar kağıtlarıyla sınırlı iken, artık kendi duvar kağıdımızı kullanabileceğiz.

Quick Menu Refresh (Yenilenmiş Hızlı Menü)

V4.0 güncellemesiyle beraber olarak yeni hızlı menü, v4.5 ile biraz daha hızlandırıldı. İlk olarak menü daha dar ve küçük hale gelerek pratik bir hal aldı. Ayrıca bu menüye parti işlemleri de eklendi!

Simplified Notification List (Sadeleştirilmiş Bildirim Listesi)

Yeni güncelleme ile daha sade ve pratik bir bildirim listesi göreceğiz.

3D Blu-rays on PlayStation VR (PlayStation VR Üzerinden 3D Blu-Ray Filmler)

Bu güncellemeyle beraber olarak, Playstation VR üzerinden 3D destekli Blu-Ray filmleri izleyebileceğiz.

Post on PlayStation Network Activity Feeds (PlayStation Network Etkinlik Akışına Gönderim Yapmak)

Sosyal medyadan alışık olduğumuz etkinlik akışına gönderim, artık Playstation 4 konsollarımız için de geçerli olacak. Gif, mesaj , fotoğraf veya video paylaşımı yapabileceğiz.

 

Strateji oyunlarına olan ilgisinden FIFA'da stoperleri sur niyetine kullanırken, Call of Duty'de ise tam bir Jannisary'e dönüşüyor.

1 Comment

  1. Bu güncelleme ne zaman gelicek bir bilgisi olan var mı ?

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*