Samsung’un amiral gemilerinden Glaxy Note serisinin 30 Ağustos’ta piyasaya çıkan ancak infilak etme problemi ile Samsung piyasada ki bütün Note 7’leri toplatmıştı. Samsung 22.01.2017 tarihinde yaptığı açıklama ile Note 7’lerin neden patladığını görseller ile kamuoyuna açıkladı.

Samsung yetkilileri soruşturma süresinde çok detaylı bir araştırma yapıldığını ileterek sebebi tam olarak bulunduğunu belirtti.

İşte Note 7 Patlama Sebebi!

Samsung, Glaxy Note 7’de ki problemi bir görsel ile destekleyerek problemi gözler önüne serdi. Samsung, bu problem ilk ortaya çıktığında modelleri toplatmış ve ikinci parti ürünleri piyasaya sürmüştü ancak yeni gelen cihazlarda da patlama veya alev alma problemi devam etmişti. Bunun sebebi ise Note 7 de 2 adet batarya kusuru mevcut.

Bu görselde cihazın tasarımının batarya üzerinde ki negatif etkisi gözüküyor özellikle kavisli tasarımın etkisi net. Burada tabi ki tek suçlu Samsung değil Amperex Technology’nin üretmiş olduğu pillerde yer alan üretim hataları da tasarıma uygun olmadığı net.

Batarya şirketi ile Samsung’un arasında yaşanan bu uyumsuzluk belki de 2016’nın en iyi telefonunun tarihe gömdü. Bu kadar olumsuzlukların yanında Samsung’un Note 7 sahiplerini en küçük bir sıkıntıya sevk etmeden iade veya para artı S7 Edge gibi seçenekler sunarak kullanıcıların takdirini tekrardan kazandı.

Her dünyada Gurme , Yarışcı ve Yarıştırıcı akılcı lider. FPS'nın Headshooter'ı tam bir Yu-Gi-Oh hastası Tekken Ustası.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*