Yılın merakla beklenilen oyunu Horizon Zero Dawn’da maalesef Türkçe dublaj veya altyazı yer almıyor.

Sony, Playstation 3 ile başladığı Türkçe dil desteği karnavalına, son zamanlarda çıkardığı oyunlar ile ara vermişti. Her ne kadar büyük çaplı oyunlarda Türkçe dil desteğini altyazı hatta Türkçe dublaj olarak bize sunsa da, merakla beklenilen 2017 oyunu Horizon Zero Dawn’da Türkçe dil desteği bulundurtmayacak.

Türkçe dil desteğini bulundurmasının yanı sıra, forumlardaki bilgiler doğrultusunda oyunlarda öne çıkan Fransa,İngiltere,Almanya,İspanya gibi ülkelerin dillerinin yanı sıra Arapça’nında dublaj desteğiyle sürülecek olması, bizleri fazlasıyla üzdü. Umarız Sony bu durumda yaptığı hatayı farkeder ve kısa bir sürede bu oyuna Türkçe dil desteği gelir.

Horizon: Zero Dawn oyunu 28 Mart 2017 tarihinde Kuzey Amerika, 1 Şubat 2017 tarihinde de Avrupa için çıkışını gerçekleştirecek.


Strateji oyunlarına olan ilgisinden FIFA'da stoperleri sur niyetine kullanırken, Call of Duty'de ise tam bir Jannisary'e dönüşüyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*