Son olarak Ubisoft tarafından Assassin’s Creed: The Ezio Collection’un oyunculara sunulduğu Assasin’s Creed serisi bildiğiniz üzere her sene çıkma huyuna bu yıl son veriyor. Her sene merakla beklenilen ve çıkışı aşaması sonrası çok tekrar etmesi gibi can sıkıcı problemlerden dolayı bir çok tepkiye sebep olan Assasin’s Creed serisi, 2017 yılında da çıkmayabilir.

Ubisoft’un CEO koltuğunda yer alan Yves Guillemot tarafından belirtildiği üzere, merakla beklenilen Assasin’s Cred serisinin yeni oyunu hazır olduğu zaman oyun dünyasına geri dönecek. Ubisoft ilk olarak bizlere 2017’nin başlarında tarzında sunsa da , daha sonradan yaptığı bu açıklama ile oyunun 2018’e kalma şansının olduğunu belirtmiş oldu. Gelelim merakla beklediğimiz bu oyunun çıkış tarihini bir kenara bırakıp, başlıkta merak edilen ve ilgimizi öylesine çeken o konuya.

ac2dunyasavasi

Her ne kadar bir iddia olarak gözükse de, edinilen bilgiye göre Assasin’s Creed’in yeni oyunu için Adolf Hitler, Mussolini gibi 2.Dünya Savaşı’nın öne çıkan isimlerinin çizimlerine başlanmış ve Ubisoft firması gizli bir şekilde o döneme ait çizimler yapan ünlü isimlerle anlaşmış. Ayrıca ortaya atılan bilgilere bakılırsa, Assasin’s Creed serisinin yapımıyla uğraşan Ubisoft, 2.Dünya Savaşı temasına geçmek adına Battlefield’ın 1.Dünya Savaşı sayesinde aldığı Battlefield 1 başarısını baz almış. Bakalım Ubisoft bu iddialara ne diyecek ve merakla beklenilen oyunda 2.Dünya Savaşı atmosferini yaşayacak mıyız?


Strateji oyunlarına olan ilgisinden FIFA'da stoperleri sur niyetine kullanırken, Call of Duty'de ise tam bir Jannisary'e dönüşüyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*