Zaman geçtikçe bir çok ülkede fiyatlar sabit dururken, ülkemizde bildiğiniz üzere oyunların ve teknolojik cihazların fiyatları oldukça artmakta. Rekabet Kurumu tarafından 2015 senesinde bildiğiniz üzere 4 büyük şirket  ”  – Aral Oyun Konsol ve Aksesuar Tic. A.Ş., – Bimeks Bilgi İşlem ve Dış Tic. A.Ş., – Doğan Müzik Kitap Mağazacılık Pazarlama A.Ş., – Teknosa İç ve Dış. Tic. A.Ş. ve- Vatan Bilgisayar San. ve Tic. A.Ş.”   için başlatılmış olan bir soruşturma mevcuttu.

rekabetkurumu

Her ne kadar bu soruşturmadan kesin bir sonuç alındığı söylenemese de, Rekabet Kurumu bu gün itibariyle Kamu Aydınlatma Platformu’na Teknosa firmasına 18 Milyon TL ceza verildiği duyuruldu.

teknosaceza

Teknosa’nın aldığı ceza sonrası yaptığı açıklamayı aşağıdan okuyabilirsiniz.

“13.03.2015 tarihli özel durum açıklamamız ile, Rekabet Kurulu tarafından Şirketimizin de aralarında bulunduğu Bilgisayar ve Konsol Oyunları ile Tüketici Elektroniği Pazarı’nda faaliyet gösteren çeşitli teşebbüsler hakkında, 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun uyarınca soruşturma açıldığı duyurulmuştu. Söz konusu soruşturmaya ilişkin olarak Rekabet Kurulu tarafından Şirketimize, İdare Mahkemeleri yolu açık olmak üzere, toplamda 18.025.556,40 TL tutarında idari para cezası verildiğine ilişkin karar, Rekabet Kurulu tarafından açıklanmıştır.
 
 
Söz konusu para cezası ile ilgili olarak bütün yasal haklarımız kullanılacak olup, konu ile ilgili gelişmeler özel durumların kamuya açıklanmasına ilişkin düzenlemelere uygun olarak yatırımcılarımız ile paylaşılacaktır.” 


Strateji oyunlarına olan ilgisinden FIFA'da stoperleri sur niyetine kullanırken, Call of Duty'de ise tam bir Jannisary'e dönüşüyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*