Black Friday Nedir ?

6358364323860308242732459

Amerika’da şükran gününden sonra gelen ilk Cuma günü gerçekleşen , alışveriş merkezlerinde ve online marketlerde %95 oranına kadar yapılan indirimlerle dolu olan bir gündür. Tarihe ilk defa bir indirim günü olarak adını yazdıran Black Friday ilk defa ABD Philadelphia şehrinde başlamıştır. Son yıllarda en büyük indirim teknoloji ürünlerinde olduğu için önemini bütün dünyada arttırmıştır.

FIFA Ultimate Team’de Black Friday Nedir ?

maxresdefault (4)

5 yıldır Ultimate Team’de Black Friday  EA SPORTS tarafından çok aktif bir şekilde ön plana çıkartılıyor. İlk olarak 2012 Yılında FIFA 12’de karşımıza çıkan Black Friday etkinlikleri bu yılda oyuncuları sevindirecek gibi duruyor. Bu yıl FIFA 16’da geçen yıl olduğu gibi Lightning Rounds olarak 3 saatte bir farklı Black Friday Pack’leri gelecek. Black Friday’ın başlama saati işe Türkiye saat’i ile sabah 05:00.

Market Crash Nedir ?

news_img_83833_0

Unutulmaması gereken en önemli olay ise Market Crash diye adlandırılan yani transfer markette satılan her şeyin fiyatının düşmesi örneğin 95K olan bir Robert Lewandowski Black Friday Paketlerinin markete gelmesi ile 70K-60K’ya kadar düşebilmekte. Buna sebep olan ne diye sorarsanız aslında ne zaman büyük bir paket gelse oyuncular o paketlerden istifade edebilmek için kadrolarında ki oyuncuları transfer marketine hızlı bir şekilde satılması için değerinde ucuz bir şekilde piyasaya koyuluyor ama bunun yanı sıra paketlere olan ilgi satılan oyunculara olmuyor ve bu birbirini tetikleyerek oyuncuların fiyatlarının gittikçe düşmesine sebep oluyor bu olaya Market Crash deniliyor.

Bu Yıl Neler Olacak ? 

fifa-17-black-friday

Bütün gün boyunca 35K’lık 30 Item çıkan pakette 26 tanesi Gold, 18 tanesi Nadir olan Paketler markette mevcut olacak ve 3 saatte bir giderek değeri artan paketler markette yerini alacak. Geçtiğimiz yıl olan Black Friday etkinliğinden çok farklı olması beklenmemekte.

Geçen Yıl Ne Olmuştu ?

fifa-16-black-friday-happy-hour-25k-premium-gold-players-packs-lightning-rounds-fut-ultimate-team

FIFA 15 Ultimate Team’de bütün gün boyunca 35K’lık 30 öge çıkan pakette 26 tanesi Gold, 18 tanesi Nadir. Bu çok değerli olan paket bir çoğuna göre 50K’lık Pack’ten çok daha yararlı ve gün boyunca her 3 saatte değişen Promo Paketler bu paketler ise şunlar;

TS 05:00

Premium Gold Players Pack

25K veya 300 FIFA Points ile alınan bu Paketin içeriği 12 oyuncu, en az 10 Altın 3 Nadir oyuncu

TS 08:00

Rare Gold Pack

25K veya 500 FIFA Points ile alınan bu Paketin içeriği 12 Altın Nadir öge 

TS 11:00

Rare Players Pack

50K veya 1000 FIFA Points ile alınan bu Paketin içeriği 12 Nadir Altın oyuncu. Bu Paket yüksek değerde bir oyuncu çıkarmak için en önemli fırsatlardan birisi.

TS 14:00

Jumbo Rare Players Pack

100K veya 2000 FIFA Points ile alınan bu Paketin içeriği 24 Altın Nadir oyuncu. Bu Paket en büyük paket olarak bilinmek ile beraber değerli bir oyuncu çıkarabilmek için en büyük şans olarak değerlendirilir.

Hesabınıza Coins alarak paketlerden daha verimli bir şekilde yararlanmak istiyorsanız buraya tıklayın.


Her dünyada Gurme , Yarışcı ve Yarıştırıcı akılcı lider. FPS'nın Headshooter'ı tam bir Yu-Gi-Oh hastası Tekken Ustası.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*