Geçtiğimiz Günlerde Instagram’da Yapılan Bir Paylaşım, Electronic Arts’ın Yeni FIFA Street Oyunu Üzerinde Çalıştığını Gösterdi.

fifa-street-konsolum

Steve Elias isimli bir freestyle futbol oyuncusu, Electronic Arts’ın Kanada stüdyolarından motion capture kostümü giymiş halde fotoğrafını paylaşarak “Yeni FIFA Street isteyen?” şeklinde bir paylaşım yaptı.

 screenshot-fifa-street-soccer-game-4

Eğer yakın bir zamanda EA Böyle bir hamle yaparsa ki yapacağa benziyor hem bir efsaneyi diriltebilir hem de FIFA serilerini tamamen tek seçenek haline getirmiş olur.

FIFA Street Serisi Ve Geçmişi

faf-street-2-cover

Bir çoğumuzun özellikle PS2 ve PSP platformlarında saatlerini harcadığı efsane seri bir FIFA serisi. İlk önce 2005’te Ronaldinho’nun kapak yıldızı olduğu bir oyunla futbola yeni bir soluk getirmiş çıktıktan kısa bir süre sonra en çok satan co-op oyunlardan birisi olmuştu. 2006 yılında ise genç Cristiano Ronaldo’un baş rolü ile FIFA Street 2 o yıla da damga vurdu ve bu piyasada artık bir FIFA Street serisinin habercisi deniliyordu ancak PS2’den PS3’e geçilirken o oyun motorunda uyumsuzluk olduğu için geliştirmeye ihtiyaç olduğunu belirtmiş ve bir yıl ara vermişti.

fifa-street-31

Yeni Dönem! 2008 yılında PS3’e geçilmesi ile birlikte FIFA Street 3’ü piyasaya sürdü ancak oyun gerek grafikleri gerek oyun motoru ile o eski zevki vermiyordu. Oyun otoritelerinden EA Sports’un hiçte görmek istemeyeceği yorumlar ve eleştiriler alarak iyi olmayan bir oyundan sonra artık bu seriye ara vermenin zamanı gelmişti… En son olarak 2012 yılında FIFA 11’in motoru ile FIFA Street 4 Messi’nin yıldızlığında PS3’e çıkmış ancak oyun bazı yönlerden eksik olduğu için hatta bizlere alıştırdığı World Cup ve o salaş sokak futbolundan uzaklaştığından dolayı çok fazla ilgi çekememişti. 


Her dünyada Gurme , Yarışcı ve Yarıştırıcı akılcı lider. FPS'nın Headshooter'ı tam bir Yu-Gi-Oh hastası Tekken Ustası.

1 Comment

  1. I can’t hear annthiyg over the sound of how awesome this article is.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*