CSKA Moskova’nın orta saha oyuncusu Roman Eremenko, EA Sports tarafından FIFA 2017 oyunundan çıkartıldı!

eremenkofifa

Rusya Ligi’nin CSKA Moskova takımında forma giyen Finlandiyalı orta saha oyuncusu Roman Eremenko, 18 Kasım tarihi itibariyle uyuşturu skandalına karışmış ve futboldan 2 yıl men edilmişti. CSKA Moskova ve Bayer Leverkusen arasında oynanan Şampiyonlar Ligi maçı öncesine alınan kan örneğinde Roman Eremenko’nun test örneklerinde uyuşturucuya rastlanmıştı. Maç 2-2 sona ermiş ve sonrasında bu konuda sadece Eremenko’ya 1 ay ceza gelmişti. 1 ay boyunca Finlandiya ve CSKA ile tam 9 maçtan uzak kalan Eremenko’ya en sonunda büyük ceza geldi!

ekran-resmi-2016-11-25-23-29-13

29 yaşındaki Finlandiyalı orta saha oyuncusu Eremenko’ya FIFA tarafından tam 2 yıl futboldan men cezası verildi. Bunun üzerine EA Sports firması FIFA 2017 oyunundan Roman Eremenko’yu kaldırdı.

suarez

Daha önce Barcelonalı Luis Suarez, Uruguay-İtalya maçında Chiellini’yi ısırmış ve bunun sonrasında aldığı büyük ceza ile EA Sports tarafından gene bir FIFA serisine eklenmeyen oyuncu olarak karşımıza çıkmıştı. Cezasının bitmesi sonrası ise oyuna tekrar eklenmişti.


Strateji oyunlarına olan ilgisinden FIFA'da stoperleri sur niyetine kullanırken, Call of Duty'de ise tam bir Jannisary'e dönüşüyor.

1 Comment

  1. At last, sooenme who comes to the heart of it all

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*