Amerika Birleşik Devletleri tarafından yapılan resmi açıklama doğrultusunda ve Türkiye’den bir Sony yetkilisi ile yapmış olduğumuz görüşme sonrasında, DDos adı verilen kötü amaçlı zombi ismindeki yazılımları içeren bilgisayarlar tarafından başta Twitter olmak üzere Playstation,GroupMe,SoundCloud,Spotify,Shazam,Reddit,Netflix,Web Whatsapp gibi bir çok popüler siteye ve uygulamaya saldırı yapılmakta.

playstationbakim

Yapılan saldırılar doğrultusunda, saymış olduğumuz bu uygulamalara giriş yaparken çeşitli hata kodlarıyla karşılaşabilirsiniz, ayrıca online içeriklere erişim sağlayamayabilirsiniz. Her ne kadar firmalar tarafından çözüme kavuşturma süresi adına bir netlik olmasa da , Sony’den Türk bir yetkili ile yaptığımız iletişim doğrultusunda, saldırının doğru olmasının yanı sıra ”Hesapların kesinlikle herhangi bir güvenlik açığıyla karşı karşıya olmadığı” söylendi. Yani anlayacağınız üzere, hesaplarınız ve kredi kartlarınız adına endişelenecek bir durum yok!


Strateji oyunlarına olan ilgisinden FIFA'da stoperleri sur niyetine kullanırken, Call of Duty'de ise tam bir Jannisary'e dönüşüyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*