Battlefield 1’in ilk Easter Egg’i namı değer Sürpriz Yumurtası ortaya çıktı!

battlefield1easter

Bütün oyunların olmazsa olmazı Easter Eggler, yavaş yavaş çıkışını yeni gerçekleştiren Battlefield 1 oyununda da ortaya çıkmaya başlıyor. Diğer oyunların aksine Easter Egg bulmanın şimdilik bir hayli zor olduğu Battlefield 1 oyununda, ilk olarak adlandırabileceğimiz Easter Egg ortaya çıktı. Bu sürpriz yumurta ise gerçekten ilginç. 

battlefield1easteregg

Battlefield 1 yapımcısı DICE tarafından oyunun haritalarının belli kısımlarına kulaklıklar saklanmış, bu kulaklıkları eşya olarak alabiliyorsunuz. Bu kulaklıkları Easter Egg yapan şey ise tahmin ettiğiniz üzere oyunun 1.Dünya Savaşı sırasında geçmesi, yani o tarihte böyle bir kulaklığı geçtim, kulaklığın bulunması ise bayağı şaşırtıcı olurdu.

Bu kulaklıkları görmeniz halinde üzerine giderek alabilir, hepsini toplamanız halinde ise haritada çıkan telgraf işaretine giderek mors alfabesi ile çalan ses kaydını dinleyebilirsiniz. Mors alfabesini biliyorsanız , bize vermek istediği mesajı çözüp bizi de bilgilendirebilirsiniz.

Unutmadan söyleyelim, bu kulaklıklar şu ana kadar keşfettiğimiz üzere, sadece Amiens ve Süveyş İmparatorluğun Sınırı, Sina Çölü, Monte Grappa ve Argonne Ormanı’nda bulunuyor.


Strateji oyunlarına olan ilgisinden FIFA'da stoperleri sur niyetine kullanırken, Call of Duty'de ise tam bir Jannisary'e dönüşüyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*