FIFA 2017 oyunu, satış rakamlarında en büyük rakibi olan PES 2017’yi solladı!

Her sene EA Sports tarafından düzenli çıkışını gerçekleştiren futbol oyunu olan FIFA serisinin bildiğiniz üzere en büyük ve tek rakibi Konami tarafından geliştirilen PES serisi. Bu iki büyük futbol serisinin hayranlarının tartışmaları her sene devam ede dursun, bu yıl aralarındaki büyük rekabet satış rakamlarına öylesine yansıdı ki, FIFA resmen ezici bir üstünlük kurdu diyebiliriz.

pesvsfifa17

Her ne kadar FIFA 17 kutulu satış rakamlarında böylesine ezici bir üstünlük ortaya koymasa da, dijital oyun satış rakamları açıklandı ve FIFA 2017 oyunu PES 2017’nin tamı tamına 40 kat üstüne çıktı!

collage

İngiltere’de haftalık en çok satış gerçekleştiren oyunlar listesinin ilk 10 oyunu şöyle açıklandı:

FIFA 17
Forza Horizon 3
Lego Starwars: The Force Awakens
BioShock: The Collection
XCOM 2
PES 2017
Destiny: The Collection
Rocket League
NBA 2K17
Grand Theft Auto V

Listede 6.sırada bulunan PES 2017, ilk haftasında sadece 50 bin satış gerçekleştirirken, FIFA 2017 tamı tamına 1.1 Milyon satış rakamına ulaştı! 

Sizce böylesine büyük bir satış rakamı farkının sebebi ne? Lisanlar mı, PC sürümünün hala eski nesile göre çıkması mı? Yoksa EA Sports’un reklam politikası mı?


Strateji oyunlarına olan ilgisinden FIFA'da stoperleri sur niyetine kullanırken, Call of Duty'de ise tam bir Jannisary'e dönüşüyor.

3 Comments

  1. Sizi. Uzun suredir takıp ediyorum Bı oyun sadece

    Reply
  2. Ultimate team modu yolculuk modu ve online daki puan sistemi YANİ İÇERİK

    Reply
  3. Pes 2017 de orta kafa dan başka gol olmuyor o yüzden.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*