Sony‘nin resmi açıklamasına göre Playstation 4 için 4.0 güncellemesi 13 Eylül‘de geliyor! Yeni güncelleme klasörleme, kütüphane geliştirmeleri, yeni Hızlı Erişim Menüsü (Quick Menu), yenilenmiş arayüz gibi yenilikler getiriyor. Açıklanan özelliklere gelin, birlikte bakalım;

 

Yenilenmiş Arayüz

Sony’nin açıklamasına göre PS4’ün arayüzü değişiyor ve bu değişiklik beraberinde yeni sistem arkaplanlarını, güncellenmiş sistem simgelerini ve elden geçirilmiş pop-up bildirimlerini getiriyor. Bu değişikliklerin daha rafine ve erişilebilir bir tecrübe getireceği söyleniyor.

29008753514_96fb03aebf_o

 

Hızlı Erişim Menü (Quick Menu)

Yeni eklenen Hızlı Erişim Menüsü (Quick Menu) artık oyundan çıkmadan bazı işlemleri hızlıca halledebilmenize yarıyor. Bu sayede en çok kullanılan özellikleri kontrol edebileceksiniz. Bu özelliklerden biraz bahsetmek gerekirse, bu güncellemeyle birlikte partinize arkadaş davet edebilecek, hangi arkadaşlarınızın çevrimiçi olduklarını ve hangi oyunları oynadıklarını görebilecek, Spotify uygulamasını ve USB’nizdeki müzikleri kontrol edebilecek, eğer yayın yapıyorsanız ses seviyesini ayarlayabilecek ve gelen yorumları kontrol edebileceksiniz.

29008755104_622e36585d_o

 

Klasörler ve Kütüphane

Artık kolayca oyun ve uygulamalarınızı kişiselleştirilmiş klasörlere ayırabileceksiniz. Bu özelliğe ister ana ekranda, isterseniz kütüphanenizde erişebileceksiniz. İstediğiniz zaman, istediğiniz şekilde bu klasörleri düzenleyebileceksiniz. Bunu yapabilmek için ana ekranda bir oyuna veya uygulamaya tıklayarak “Options” tuşuna basmanız gerekiyor. Ardından “Yeni Klasöre Ekle” seçeneği ile oyun ya da uygulamanızı klasörleyebileceksiniz. İstediğiniz zaman klasör isimlerini değiştirebilirsiniz. Ayrıca kütüphanenize girerek yeni arama fonksiyonuyla birlikte oyun ve uygulamaların ismini yazarak, onları aratabilecek ve satın alma tarihine ya da yükleme durumuna göre sıralayabileceksiniz. “Satın Alınmış İçerik” sekmesi size beta ve demolar dahil tüm indirilmiş ve silinmiş içeriğinizi gösterecek.

29008755174_827b999125_o

29008753714_5a88829fb6_o

Yenilikler (What’s New)

   Yenilikler (What’s New) sekmesi yeniden tasarlanarak PS4 kullanan arkadaşlarınız hakkında size daha detaylı bilgi veriyor. Arkadaşlarınızın paylaşımlarını, neyi beğendiklerini ve ne yorum yazdıklarını görebiliyorsunuz.

29344303340_48df95038c_o

HDR (High Dynamic Range)

Güncellemenin en önemli özelliklerinden biri olan HDR desteği ile artık, tüm PS4, PS4 Slim ve PS4 Pro‘lar HDR teknolojisine sahip olacaklar. HDR seçeneği ışığı yeniden düzenleyerek daha geniş bir renk skalası vaat ediyor. HDR destekli TV sahiplerinin yararlanabileceği bu özellik, kullanıcılara daha gerçekçi bir görüntü kalitesi verebilecek. Bu sayede daha canlı renklere kavuşacak olan kullanıcılar insan gözünün gerçek dünyayı gördüğü renklere daha yakın görsellere kavuşacaklar.   


Her dünyada Gurme , Yarışcı ve Yarıştırıcı akılcı lider. FPS'nın Headshooter'ı tam bir Yu-Gi-Oh hastası Tekken Ustası.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*