Bir maç düşünün gol atmakta zorluk çektiğiniz veya rakibinizin hücum hattının size göre daha klas olmasından dolayı, skor açısından geri de kaldığınız. Ancak takımınızda öyle isimler var ki, metrelerce uzaktaki frikikleri sanki penaltı atışı kullanıyormuş gibi 90’a, sağ köşeye veya sol köşeye farketmeksizin atıyor. Ünlü futbol oyunu PES 2017’de de en iyi frikik atan oyuncular belli oldu, bunlar arasında 2 tanesini çok yakından tanıyoruz.

WESLEY SNEIJDER – Galatasaray

sneijderpes17

Wesley Sneijder, hem Hollanda’da hem de Galatasaray’da frikik gollerine devam ediyor. Etkili sert vuruşlar ile kaleyi bulmasının yanı sıra açtığı harika ortalar ile takımındaki uzunlara enfes gol asistleri veriyor.

Frikik Değeri: 87

LIONEL MESSI – Barcelona

messipes17

Dünyanın en iyi oyuncusu olarak adlandırılan Lionel Messi, yakalamış olduğu bütün serbest vuruşlarda çok etkili vuruşlar yapıyor. 3 maçtan 1’inde Messi’den frikik golü görebiliyoruz.

Frikik Değeri: 91

MIRALEM PJANIC – Juventus

Roma's Miralem Pjanic (L) scores a goal during their Champions League group E soccer match against Roma in Leverkusen, Germany, October 20, 2015. REUTERS/Wolfgang Rattay

Pjanic geçtiğimiz sene Roma’da duran topların başındaki isimdi. Bu sene ise, Juventus’un yolunu tuttu. Hem milli takımında hem de oynadığı futbol kulubünde duran topların tartışılmayan ismi olan Pjanic, PES 2017’de de çok tehlikeli bir ayak olacak.

Frikik Değeri: 92

DIMITRI PAYET – West Ham United

payet

Manchester United’a atmış olduğu gol hala hafızamızda Dimitri Payet’in. Aynı şekilde West Ham United harici, oynadığı Fransa milli takımında da çok uzak mesafelerden vurmuş olduğu sert şutlarla attığı golleri görebiliyoruz. Dimitri Payet , PES 2017’nin çok tehlikeli frikik atıcılarından biri.

Frikik Değeri: 92

HAKAN ÇALHANOĞLU – Bayer Leverkusen

hakanpes17

Ve Hakan Çalhanoğlu, o bir frikik uzmanı! Tıpkı FIFA 16’da olduğu gibi ve tahmin ettiğimiz üzere FIFA 17’de de en iyi frikikçiler listesinde zirvede olacağı gibi, PES 2017 için de zirvenin en önemli oyuncusu! Kalede kim olursa olsun, o füzelerinin tadına baktıran Çalhanoğlu’nun daha geçtiğimiz gün Hırvatistan’ın atmış olduğu penaltıya karşılık attığı frikiği kim unutabildi ki? Hakan Çalhanoğlu, her ne kadar Türkiye milli takımında lisanssız olsa da , oyuna bu yıl eklenen sayılı lisanslı Alman takımlarından Bayer Leverkusen’in lisanslı oyuncusu olarak karşımıza çıkacak.

Frikik Değeri: 92

PES 2017′ dair diğer haberler için buraya tıklayabilirsiniz.


Strateji oyunlarına olan ilgisinden FIFA'da stoperleri sur niyetine kullanırken, Call of Duty'de ise tam bir Jannisary'e dönüşüyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*