NBA 2K17’de bildiğiniz üzere Euroleague’de mücadele eden bütün takımlar yer alacak. Bu takımlar arasında bulunan 4 Türk takımı Fenerbahçe,Galatasaray,Anadolu Efes ve Darüşşafaka Doğuş NBA 2K17’de yer alacak.

fenerbahcegalatasaray

NBA 2K17’nin 25 Eylül 2016 tarihinde çıkacak olmasına rağmen,  bir çok yerde gayri resmi olarak çıktığını söyleyebiliriz. Her ne kadar oyun tam olarak karşımıza çıkmasa da, oyunda bulunan bütün overaller 25 Eylül’de de aynı olacak. İlerde bir güncelleme gelmediği müddetçe, Fenerbahçe ve Galatasaray’ın basketbol takımlarının overall değerlerini ve kadrolarını aşağıdaki gibi göreceğiz.

fenerbahcegalatasaraynba2k17

Fenerbahçe’de en iyi oyuncu 78 overall değeri ile Hickman ile Bogdanovic gözükürken, Galatasaray’da ise en iyi oyuncu olarak McCollum gözükmekte. Her ne kadar en iyi oyuncular beklenildiği gibi karşımıza çıksa da , Euroleague’in belki de hakem skandalı olmasa şampiyonu olacak Fenerbahçe’de bu başarının mimarları, Dixon,Sloukas,Datome,Vesely ve Udoh’un bu derece düşük kalması çok şaşırtıcı oludu. Özellikle Udoh’un 69 olarak gelmesi bize göre bir skandal!

fenerbahce2k17

Parke ve grafikler gerçekten güzel gözükse de, Fenerbahçe’nin isim hakkının 2 yıldır Ülker’den kopmuş olduğunu birileri 2K’ya söylemeli. Final Four süresince forma şansı bulamayan bir çok ismin, Final Four’da dinlenmeye fırsat bulamayan isimlere göre daha yüksek overall değeri ile sunulması gerçekten çok saçma olmuş. 2K’nın bu politikasının son derece saçma olduğunu ve eğer her sene böyle gelmeye devam edecekse, buna bir son vermelerini temenni ediyoruz. Her ne kadar oynanış ve grafikler açısından NBA Live, 2K’ya göre geri de kalsa da , daha önce uluslarası takımlar konusunda çizdikleri başarılı çizgi, Euroleague takımları için de sürebilir.

galatasaray2k17

Formalara gelicek olursak ne kadar kaliteli olursa olsun, tam olarak oyuna yansımadığını söyleyebiliriz. Kısaca NBA 2K17, Euroleague takımları konusunda özellikle Türk takımları adına fiyasko bir iş çıkarmış. Anlaşılan bu yıl da kendi rosterımızı yapmak durumunda kalacağız. Oyunun tam olarak çıkmasıyla beraber olarak ilerleyen zamanda, uygun bir ekip ile Konsolum NBA 2K17 Euroleague Roster hazırlayabiliriz. Bu hazırladığımız rosterı Playstation 4 platformunda iseniz, sadece ismini vermemizle beraber olarak ücretsiz ve hızlı bir şekilde oyun içinden indirebilir, dileğinize göre ise silebilirsiniz.


Strateji oyunlarına olan ilgisinden FIFA'da stoperleri sur niyetine kullanırken, Call of Duty'de ise tam bir Jannisary'e dönüşüyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*