7 Ekim 2016 tarihinde Playstation 4, Xbox One ve PC için çıkışını gerçekleştirecek olan Mafia serisinin en yeni oyunu Mafia 3’e dair gameplay demosu yayınlandı. Yayınlanan oynanış videosunun süresi önceki bütün Mafia 3 videolarına göre uzun olarak karşımıza çıktı. Tam 16 dakikalık Gameplay Demo, oyun içinin yanı sıra sinematiklere de değiniyor.

Daha önce TGS 2016 sırasında oyunculara sunulan oynanış videosunun çok daha uzun hali olarak karşımıza çıkan bu videoda, Sicilyalı Sal Marcano’nun en önemli adamlarından biri olan finansörü Tony Derazio’ya karşı yaptığı suikastı konu alıyor. Bakalım Lincoln Clay, Marcano’nun en önemli adamlarından birine karşın saldırı düzenlerken ne gibi yollar kullanmış ve başarılı olabilmiş mi?

Videoyu izledikten sonra, MAFIA 3’ü GTA serilerine biraz daha benzetebilir, yapay zekayı birazcıkta olsun zayıf bulabilirsiniz. Ancak gerçekten bize oyunu bitirene kadar oldukça fazla zevk verecek bir TPS oyunu geleceğini heralde kimse inkar etmeyecektir. Şu zamanlardaki bu tarz konulu oyun açlığını, Mafia 3 fazlasıyla götürecek gibi gözüküyor. Fazla lafa gerek yok, 7 Ekim 2016’da olacakları göreceğiz, umarız Mafia 3 bizi yanıtlmaz!


Strateji oyunlarına olan ilgisinden FIFA'da stoperleri sur niyetine kullanırken, Call of Duty'de ise tam bir Jannisary'e dönüşüyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*