Dünyanın en çok satan telefon markalarından birisi olan Apple‘ın yeni amiral gemisi iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinin maliyeti belli oldu!

gsmarena_001 

Amerika’da 659$ – 959$ arası değişen fiyatlarla başta Amerika olmakla birlikti dünyanın birçok yerinde de benzer fiyatlandırma ile karşılaşabiliyoruz. Maalesef ülkemizde neredeyse telefonla aynı fiyatta olan bir vergilendirme olduğu için yaklaşık 3400 Lira ile 5000 Lira arası bir fiyatlandırma ile karşı karşıya kalacağız.

iphone-7-1469518236

Gelelim asıl konuya bu kadar yüksek fiyatlara sahip bir telefonun Apple olan maliyeti iPhone 7’lerde 220$ iPhone 7 Plus’lar da 260$ tabi bu fiyatlar depolama alanı ile doğru orantılı olarak yükseliyor. En pahalı parça ise 27$ olan ekran benchmark testlerine göre yeni MacBook‘tan daha güçlü olan işlemcinin Apple’a olan maliyeti ise 17$. Detaylı olarak bütün parçaların fiyatlandırması için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.  


Her dünyada Gurme , Yarışcı ve Yarıştırıcı akılcı lider. FPS'nın Headshooter'ı tam bir Yu-Gi-Oh hastası Tekken Ustası.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*