Ünlü 13.Cuma adlı korku filminin Playstation 4 , Xbox One ve PC platformları için çıkacak olan oyunu Friday the 13th: The Game için içinde fazlasıyla şiddet ve katliam içeren yeni videosu yayınlandı. Gun Media tarafından paylaşılan bu video için yorumları incelediğimizde büyük bir çoğunluğun oyunu oldukça merakla beklediği ve yayınlanan video doğrultusunda oldukça heyecanlı olduğu gözükse de, bir o kadar kişi de böylesine bir oyunun gelmesine tepkili.

fridaythe13th

Friday the 13th: The Game oyununda olması gerekenden çok daha fazla şiddet içerdiğini düşünen insanlar, oyunun çıkmaması için imza toplamayı planlıyor. Bana kalırsa ise bu durum tamamen saçmalıktan ibaret, GTA 5 oynarken arabayla insan ezen, her türlü FPS oyununda kill alınca havalara uçan ve Mortal Kombat oynarken de fatality yapmanın tadına varan insanların, gelipte şiddet içeriyor diye bir ‘korku’ oyununu eleştirmesi oldukça yersiz. Tabiki eleştiriler olacak ancak oyunun çıkmasını engellemeye çalışmak, oldukça komik. Düşünce böyle bir girişim sonuçsuz kalacağını tahmin etmek zor olmasa gerek.

PAX West 2016 paneli sırasından yayınlanan, bahsettiğimiz o fazlasıyla şiddet ve katliam içeren videoya aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ekim ayında PS4,XB1 ve PC için çıkacak olan Friday the 13th: The Game’de 8 kişi co-op ve multiplayer şeklinde oynayabileceğiz. Filmin ünlü psikopat karakteri Jason’u yönlendirecek bir kişi, tıpkı GTA 5 Online’daki gibi diğerlerini gece bitimine kadar avlamaya çalışacak. TPS türündeki oyun, her ne kadar fazlasıyla şiddet ve psikopatlık ögeleri içerse de, çok ayrı bir deneyim sunacağa benziyor.


Strateji oyunlarına olan ilgisinden FIFA'da stoperleri sur niyetine kullanırken, Call of Duty'de ise tam bir Jannisary'e dönüşüyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*