Geçtiğimiz gün, EA Sports tarafından üzücü bir haber geldi; EURO 2016‘ya damgasını vuran İzlanda milli takımının, malesef son anda alınan bir kararla, tarafların maddi anlaşmazlık yaşaması sonucu, FIFA 17‘ye dahil edilmeyeceği açıklandı.

_91318576_iceland_getty_three

15.000 Dolar değerindeki paranın ülkenin futbol birliğince (KSI) beklentinin altında bulunması sonucu bu sorunla karşılaştıklarını belirten EA Sports yetkilileri, İzlanda’nin meşhur taraftar seslerinin de milli takım gibi oyundaki yerini kaybetmiş olduğunu açıkladı. Konuyla ilgili KSI başkanı Geir Thorsteinsson, “Bizden milli takım haklarını almak isteyenler onlar ve bunu neredeyse bedavaya istiyorlar” dedi ve açıklamasına şöyle devam etti, “Euro 2016’da gösterdiğimiz başarı, bizim iyi bir takım olduğumuzu gösteriyor ve birçok kişi milli takımımızla FIFA 17 oynamayı isterdi. Oyuncular için üzgünüz lakin eleştirilecek bir taraf varsa, o da EA’dir. Eğer milli takımın haklarını satacaksak, bu düzgün bir anlaşma ve adil bir ücretle olmalı“.

Bunun yanında, İzlanda’nin oyunda bulunacağını belirten eski Twitter mesajının da silinmesi gözden kaçmadı.


Her dünyada Gurme , Yarışcı ve Yarıştırıcı akılcı lider. FPS'nın Headshooter'ı tam bir Yu-Gi-Oh hastası Tekken Ustası.

1 Comment

  1. Following up on my initial comment: This soup is outstanding! I made it last evening for my husband and our house guest, and we all were smacking our lips. I wol2un&#8d17;t change a thing; this soup is easy to make but tastes like it required more effort.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*