Bir futbol derbisi gibi yazın başlangıcından beri EA SPORTS FIFA ile KONAMI Pro Evolution Soccer arasındaki amansız lisans mücadelesi, oyunların çıkmasına haftalar kala devam etmekte. Her ne kadar bizleri tam anlamıyla mutlu edecek gelişmeler yaşanmasa da, son olarak Konami Pro Evolution Soccer tarafından Şili Ligi açıklanmıştı. Şimdi ise rotayı EA Sports tarafına çeviriyor ve FIFA 17’de yeni göreceğimiz takımlara yöneliyoruz.

fifa17brezilyaligi

İşin aslına baktığımızda, tam olarak Şili Ligi PES 17’de bulunmayacak, sadece lisans anlaşması yapılan takımlar bulunacak. Aynı şekilde FIFA cephesinde de aynı durum söz konusu. EA SPORTS yapmış olduğu açıklama ile Brezilya Ligi ekiplerinden tam 23’ü ile lisans anlaşması yaptığını duyurdu. Bu lisans anlaşması tam bir lig anlaşması olarak gözükmüyor, FIFA 16’da olduğu gibi Brezilya Ligi takımlarını çok yüksek bir ihtimalle Rest of World kategorisinde göreceğiz. Takımları o kısımda görsekte bu konu hakkında güzel bir açıklama EA Sports yetkilisi tarafından geldi, yapmış olduğu açıklamayı kısaca özetlemek gerekirse, oyuna eklenen yeni hikaye modunda, kariyer aşamasında Brezilya Ligi ekiplerine transfer olma, kendileri ile karşılaşma şansı gibi bir çok etmen doğmuş durumda. Böylece 23 lisanslı takımın önemi bir hayli artıyor.

Bu adam kim diyebilirsiniz, bu adam tartışmasız Sao Paulo'da oynayan ve belki de Neymar JR ile aynı geleceğe sahip olması beklenen 19 yaşındakı yıldız adayı. Kendisi FIFA 17'de göreceğiz!

Bu adam kim diyebilirsiniz, bu adam tartışmasız Sao Paulo’da oynayan ve belki de Neymar JR ile aynı geleceğe sahip olması beklenen 19 yaşındakı yıldız adayı. Kendisini FIFA 17’de göreceğiz!

FIFA 17’de göreceğimiz lisans anlaşması yapılan 23 futbol kulubünün listesine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

“América-MG, Atlético-MG, Atlético-PR, Avaí, Botafogo, Coritiba, Chapecoense, Criciúma, Cruzeiro, Figueirense, Fluminense, Goiás, Grêmio, Internacional, Joinville, Ponte Preta, Palmeiras, Santa Cruz, Santos, SãoPaulo, Sport, Vasco da Gama, Vitória”


Strateji oyunlarına olan ilgisinden FIFA'da stoperleri sur niyetine kullanırken, Call of Duty'de ise tam bir Jannisary'e dönüşüyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*