Öncelikle yazıya başlamadan önce söylemek isterim ki, FIFA 17’nin resmileşen bir boyutu yok. Yani oyun daha çıkmadan 50 GB boyutunda mı yoksa 60 GB veya 30 GB boyutunda mı gelecek bunu söyleyemeyiz , ancak FIFA 15’e göre bir hayli daha büyük boyutta geleceği kesin. Bunu nasıl mı anlıyoruz, oyunun yapımcılarının yaptığı bu konudaki açıklamalar olsun, gelen kapalı beta boyutunun öncekine göre yüksek oluşu olsun ve bazı yerlerdeki bilgilere göre aşağı yukarı 50 GB boyutunda bir FIFA oyunu göreceğiz. FIFA 17 ile bu kadar boyut yükselmesinin sebebini sizlere aktarırken bir yandan da yenilikler hakkında tekrar bir değinme yapmak istiyorum. Lafı fazla uzatmadan konumuza geçelim!

alexhunter

FIFA 17 Neden 50 GB?

Yeni Oyun Motoru , Frostbite Engine!

Öncelikle bunun en büyük sebebi, tahmin edildiği üzere oyuna yeni eklenen oyun motoru Frostbite. Frostbite Engine teknolojisi daha önce Star Wars Battlefront ve Battlefield üzerinde kullanılmıştı, ancak bu sefer ilk defa FIFA 17 ile bu teknolojiyi bir FIFA  serisinde görmüş olacağız. Ayrıca ilk kez bir spor oyununda Frostbite Engine, EA Sports’un bir başka spor dalı oyunu olan Madden NFL 17’de kullanıldı. NFL 17’nin yanı sıra NHL 17’de de Frostbite teknolojisi karşımıza çıkıyor.
fifa17frostbite

Frostbite teknolojisi ile beraber olarak, bir çok oyuncu gerçeğe daha uygun hale geldi. Sadece oyuncu yüzleri değil, stadlar, taraftarlar , oyuna yeni eklenen lisanslı gerçek teknik direktörler ve hatta çimler bile çok daha gerçekçi bir yüzeye büründü.

İlk Kez Göreceğimiz, Lisanslı Teknik Direktörler!

Mourinho,Kloop,Guardiola,Wenger ve dahası… Evet ilk defa bir FIFA serisi oyununda saha kenarında gerçek teknik direktörler göreceğiz! Daha önce NBA 2K serisinden aşina olduğumuz bu duruma ilk kez FIFA 17 ile tanık olacağız. Teknik direktörlerin lisanslı olması demek, demin bahsettiğimiz oyun motoru Frostbite ile çok gerçekçi saha kenarında bulunan isimler göreceğiz.

fifa17teknikdirektörler

Ne kadar da gerçekçi , sizce de öyle değil mi?! Bu durum tabiki de oyunun boyutuna yansıyacak…

Oyuna Yeni Eklenen Kulüpler ve Milli Takımlar!

FIFA 17 ile beraber olarak oyuna 23 tane daha lisanslı futbol kulubü eklendi. Bu kulüplerin yanı sıra oyuna tam 11 tane lisanslı milli takım eklendi.

fifa17brezilyaligi

Bu doğrultuda oyuna 60’dan fazla yeni forma eklenirken, ayrıca bir çok stad , taraftar, takım logosu gibi ögelerde eklendi.

FIFA serisinin İlk Hikaye Modu, THE JOURNEY!

Ve son olarak, ilk kez FIFA 17 ile göreceğimiz FIFA serisinin hikaye modu, The Journey. Bu hikaye moduyla beraber olarak öylesine seçenekler ve yenilikler göreceğiz ki, oyunun boyutunun bu derece yükselmesine fazlasıyla hak vereceksiniz.

alexhunter

Alex Hunter ile maceramızı içeren bu hikaye modunda, Manchester United’da oynayan bir futbolcuyu oynatacağız. Yeni takımımız olsun, sosyal medya ile iletişim olsun, aramızdaki muhabbetler olsun, apayrı bir oyun oynarcasına sanki Telltale Games futbola yelken açmışcasına bir hikaye modu ile karşılaşacağız.

Neredesin Leicester? :(

Neredesin Leicester? 🙁

Çeşitli seçimler yapacağımız bu hikaye modunun içeriğini bir kenara bırakalım, oyunun çıkışı öncesi oynama fırsatını PC üzerinden bulmuş birinden gameplay videosunu izleyerek, oyunun 50 GB gibi büyük bir boyutla gelmesi hakkındaki kafanızdaki soru işaretlerini gidermeye ne dersiniz? İlgili video aşağıda sizleri bekliyor…

https://www.youtube.com/watch?v=19OfDjbCHMY


Strateji oyunlarına olan ilgisinden FIFA'da stoperleri sur niyetine kullanırken, Call of Duty'de ise tam bir Jannisary'e dönüşüyor.

2 Comments

  1. Kick the tires and light the fires, problem ofcafiilly solved!

    Reply
  2. Sehol nincs semmilyen problémám. De itt sem, ha egy idegen helyről jelentkezem be.Olyankor csak annyi, mint másnak, nem működik a kitiltás-feloldás.És a múlt hét végi újra indulás után egy pár órát működött endesen nekem is.Én már találkoztam ilyennel.Amikor mi csináltunk fórumot. Nagyjából ilyen motorral.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*