EA SPORTS tarafından dün akşam TSİ 20:00 itibariyle tüm platformlar ve tüm bölgeler için FIFA 2017 Demo yayınlandı.

Playstation 4 için 8.42 GB olarak gelen, PC için ise 7.14 GB boyutunda gelen FIFA 17 demosu her zaman olduğundan daha büyük bir boyuta sahip. FIFA 17’nin tam sürüm halinin ise 50 GB boyutunda gelmesi tahmin ediliyor, böylesine büyük boyutlarla gelmesinin en büyük sebeplerinden biri de, Ignite olarak kullanılan grafik oyun motorunun bu yıl Frostbite’a geçmiş olması. Ayrıca boyut konusunda daha fazla bilgi almak için ”FIFA 17 Neden 50 GB?” adlı yazımızı okumanız tavsiye ediyorum.

fifa16vsfifa17

Gelelim Frostbite teknolojisine, Frostbite daha önce Battlefield gibi EA oyunlarında kullanılmış bir motor, ancak ilk defa bir FIFA serisiyle karşımıza çıkıyor. Geçtiğimiz seneye kadar kullanılan Ignite oyun motoru her ne kadar gerçekçi olsa da, Frostbite ile gerçeğe daha yakın bir oyun karşımıza çıkıyor. Candyland adlı Youtube kanalı da FIFA 17 DEMO çıkışıyla beraber olarak, FIFA 16’nın Ignite motoruyla FIFA 17’nin Frostbite grafiklerini karşılaştırdı. İlgili videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Ayrıca Candyland kanalı PS3 ile PS4’ün grafiklerini de FIFA 2017 oyununda karşılaştırdı. İlgili videoyu da aşağıdan izleyebilirsiniz.


Strateji oyunlarına olan ilgisinden FIFA'da stoperleri sur niyetine kullanırken, Call of Duty'de ise tam bir Jannisary'e dönüşüyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*