Geçtiğimiz günlerde Battlefield 1‘in sistem gereksinimlerini yayınlayan ve oyunun tam sürümünde Beta’ya kıyasla nelerin değişeceğini açıklayan EA ve DICE, bu kez de oyunun içereceği harita ve modlarını yayınladı. Oyun 21 Ekim‘de PC, PS4 ve XB1 için piyasaya çıkacak.

HARİTALAR

large-img

Balo Salonu Baskını (Ballroom Blitz)

 

1

1918’de Meuse Nehri’nde yapılan son taarruzlara katılın. Burada, siper hatlarında geçen çetin çatışmalar savaştan etkilenmemiş bakir bir güzelliğe sıçrıyor. Önceden geri hatlardaki subayların evi olan bu dev Fransız şatosu şimdi tankların ve alev makinelerinin konuştuğu bir savaşa sahne oluyor. Amerikan kuvvetleri bu haritanın sınırındaki son tren istasyonunu almak için hücum ederken, yaylım ateşinden etkilenen avizeler bir bir yerlere dökülüyor.

 

Argonne Ormanı (Argonne Forest)

 

2

 

Argonne ormanının derinliklerinde Battlefield 1’deki en şiddetli yakın muharebelerden biri yaşanıyor. Bu ormanın içindeki gizemli dünyada korugan labirentleri ve makineli tüfek yuvalarıyla çevrili tuzaklı savunma düzenekleri bulunuyor. Yakın menzilden ateş eden kamuflajlı topçular, gaz bombasıyla koruganları temizleyen Fırtına Birlikleri ve keskin uçlu kürekler ormanın derinliklerinde zafere ulaşan tarafı belirleyecek. Piyade odaklı bu haritanın şiddetli çatışmalarından sağ çıkanlar kahraman olacak.

 

Fao Kalesi (Fao Fortress)

 

3

İngiliz İmparatorluğu’nun Al-Fao yarımadasındaki petrolü ele geçirmek için büyük bir mücadele verdiği 1. Dünya Savaşı’nın ilk çıkartmalarından birine katılın. Yarımadanın girişini koruyan görkemli Osmanlı Kalesi Fao direnmeye kararlı. Burada bataklıklarda, kum tepelerinde, köprülerin üzerinde ve sığ koylarda savaşacaksınız. Çatışma son aşamada antik kaleye de sıçrıyor. Petrol arama görevi burada başlıyor. Dretnotun yakıta ihtiyacı var.

 

Suez

 

4

1. Dünya Savaşı’nın en önemli ikmal hattını ele geçirme mücadelesi. İmkansız gibi görünse de Osmanlılar Sina Çölü’nü geçmeyi başarıp kanalı tehdit etmeye başladı. Büyük kanalın kıyılarında yapılan savaşa katılıp kum tepelerini stratejik olarak kullanın. Topçular veya havanlarla sığ suda çatışıp Kantara eteklerinin ardındaki uçsuz bucaksız çöle doğru ilerleyin.

 

St. Quentin Scar

 

5

Kuzey Fransa’nın savaş meydanlarında devasa bir taarruz. Kayser’in planları doğrultusunda Alman ordusu, İngiliz hatlarını delmek için tüm gücüyle saldırıyor. St. Quentin Scar’ın siperlerine yüklenirken gerçekten cehennemi andıran taarruzlara hazırlıklı olun. Takviye edilmiş cephe hattını delen ilk asker olun ve o ana kadar savaştan etkilenmemiş bakir Travecy köyüne hücum edin.

 

Sina Çölü (Sinai Desert)

 

6

El-Jifar’ın hemen doğusunda güneşin yakıp kavurduğu bir savaş meydanı olan Sina Çölü’nde topyekün savaşa girin. Bir el Mazar köyünün dar sokaklarındaki piyade çatışmalarından nefes kesen uçurumların üstündeki it dalaşlarına kadar farklı ortamlarda savaşacaksınız. Şiddetli çarpışmalar sırasında kum tepelerini taktik avantaj olarak kullanmayı da öğrenmeniz gerekecek. Artık her şeyden ümidi kesmişken takviye birlikler yardımınıza koşacak: çöl kumlarını yarıp gelen, ölümcül bir Behemot olan Zırhlı Tren.

 

Amiens

 

7

Görkemli bir şehirde yıkıcı bir çatışma. Almanların bahar taarruzu sırasında Fransız kenti Amiens’in sokaklarında ve meydanlarında düşmanla çatış. Yıkık dökük arka sokaklar, adliye binası, köprüler ve demiryolları çevresinde yoğunlaşan, şehrin iç noktalarını ele geçirmek için İngilizler ve Almanlar arasında geçen kıyasıya bir mücadele.

Monte Grappa

 

8

Venedik Alpleri’ndeki krallar zirvelerinde savaşın son muharebelerinden birine katıl. Yüksek irtifada dağ istihkamlarını ele geçirmek için verilen kıyasıya mücadele en güçlü askerleri bile zorluyor. Dağ eteklerinde ilerleyen düşmanları durdurmak için devasa istihkam toplarını kullan. Dağın tepesindeki bu çetin muharebede Avusturya-Macaristan İmparatorluğu avantaj sahibi, ancak İtalyan Ordusu da kendi topraklarını geri almadan pes etmeye niyetli değil.

İmparatorluğun Kıyısı (Empire’s Edge)

 

9

Adriyatik kıyılarındaki toprak mücadelesi tüm hızıyla sürüyor. Kayalık oluşuyla doğal bir istihkam sağlayan bu kıyı, kuşatma altındaki bir imparatorluğun savaş meydanı oluyor. Bir zamanlar Akdeniz kıyısında güzel bir kasaba olan bu yer, mekanize savaşın karanlık çehresine bürünmüş, dretnot savaş gemilerinin bombardımanı altındaki bir İtalya’yı temsil ediyor.

 

Aralık’ta Ücretsiz: Giant’s Shadow

 

10

1918’in soğuk sonbaharında Selle Muharebesi’ne katılmaya hazırlanın. Çatışmanın siperlerden açık alanlara taştığı bu muharebede, yere çakılmış devasa bir hava gemisinin gölgesinde savaşacaksınız. Hindenburg hattını yaran İngiliz kuvvetleri, önemli bir tren istasyonuna doğru ilerliyor. Açık alanlarda ve her şeyi değiştirme potansiyeline sahip zırhlı trenin bulunduğu Cateu-Wassigny demiryolu boyunca uzanan nehir kıyısında piyade ve tank çatışmaları tüm şiddetiyle devam ediyor. Giant’s Shadow, Aralık’ta yapılacak güncellemeyle Battlefield 1’e ücretsiz geliyor.

 

MODLAR

 

large-2

 

Fetih (Conquest)

 

Battlefield oyuncularının en sevdiği mod olan Fetih (Conquest), 64 oyuncunun hedefleri ele geçirmek için savaştığı büyük ölçekli bir oyun modudur. Piyade ya da mekanize devasa ordulara şimdi de dehşet verici Behemotlar eklendi. Fetih modu, Battlefield’ın imzası haline gelen Topyekün Savaşın tüm unsurlarını içinde barındırıyor.

Üstünlük (Domination)

 

Üstünlük modu, yakın muharebe ortamlarında hızlı gelişen, piyade odaklı muharebeler sunuyor. Fetih’in daha küçük ve daha az çeşitlilik içeren sürümü denilebilecek Üstünlük modunda mücadele, stratejik hedefler etrafında gerçekleşiyor. Tüfeğini hazırla ve baltanı bile; Üstünlük modunda pek çok işi kendi başına halletmen gerekecek.

Operasyonlar (Operations)

 

Operasyonlar ile birden fazla haritada 1. Dünya Savaşı’nın gerçek muharebelerine dayanan destansı bir yolculşuğa çıkmanız mümkün. Takım oyununa ve cephe muharebesine dayanan, büyük ve destansı bir deneyim yaratmak istedik. Bu meta katmanını oyun moduna ekleyip birbirinden çok farklı ve ilgi çekici mekanlara yayarak Battlefield 1 savaşlarına yepyeni bir boyut ve çeşitlilik getirmiş olduk. Takımınız bir haritada kazanıp sonraki haritaya geçtiğinde, önceki savaşın yapıldı yeri ufukta görebilecek.

 

Akın (Rush)

 

İletişim ve topçu birlikleri 1. Dünya Savaşı’nda çok önemliydi. Akın modunda bu ikisiyle de etkileşim içinde olacaksınız. Akın’da Saldıran kuvvetler, Savunan kuvvetin topçu saldırısı istemek için kullandığı Telgraf Direklerini bulup yok etmeye çalışacak. Savunmacılar, Saldıranların yerleştirdiği patlayıcıları etkisiz hale getirebilecek. Ancak Telgraf Direkleri imha olursa, Savunmacıların başka bir bölgeye geri çekilmekten başka şansı kalmayacak. Bütün bölgelerdeki Telgraf Mevkileri imha edilirse Saldıran taraf muharebeyi kazanacak. Savunan taraf ise Saldıran tarafı takviye kuvveti kalmayana kadar idare etmeyi başardığında ya da süre dolduğunda en az bir Telgraf Mevkisi sağlam duruyorsa zafere ulaşacak.

 

Savaş Güvercinleri (War Pigeons)

1. Dünya Savaşında insan yapımı iletişim sistemleri henüz tam olarak olgunlaşmamıştı ve güvenilmezdi. Bu nedenle mesaj göndermek için köpekler ve güvercinler sıklıkla kullanıldı. Savaş Güvercinleri modunda muharip taraflar, haberci güvercinleri kullanarak topçu birliğine mesaj iletip düşmanı bombalatmaya çalışıyor. Oyun başladığında haritanın bilinmeyen bir yerinde, içinde haberci güvercinlerin bulunduğu bir güvercin kümesi olacak. Güvercini düşmandan önce bulun ve onu açık arazide güvenli bir yere götürün. Burada topçu desteği istediğiniz bir mesaj yazıp güvercini uçurun. Mesaj başarıyla yerine ulaştığında, düşmana topçu bombardımanı başlayacak.

 

Takım Ölüm Karşılaşması (Team Deathmatch)

 

1. Dünya Savaşı, savaşın yürütülme şeklini birçok yönden değiştirse de nihai hedef aynıydı: düşmanı teslim olmaya zorlayacak sayıda kayıp verdirmek. Takım Ölüm Karşılaşması piyade savaşının vahşi basitliğine odaklanıyor: ya öldür ya öl. Bu modda düşmanla göğüs göğse çarpışıyorsunuz. Kendinizi ve silah arkadaşlarınızı korurken olabildiğince çok düşmanı saf dışı bırakmaya çalışıyorsunuz. Düzenli aralıklarla haritanın belirsiz bir yerinde güçlü bir Elit Sınıf silah belirecek. Bu silahı ele geçirerek ateş gücü avantajı sağlayabilirsiniz. En çok düşman öldüren kazanır. Süre dolarsa, o ana kadar en çok düşmanı öldüren kazanır.

Her dünyada Gurme , Yarışcı ve Yarıştırıcı akılcı lider. FPS'nın Headshooter'ı tam bir Yu-Gi-Oh hastası Tekken Ustası.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*