FPS dünyasının ilk trailerı geldiği gün ile adından çokça söz ettiren oyunu Battlefield 1 neden 43 GB? Daha önce yapmış olduğumuz Battlefield 1 İncelemesi’ni eğer okumadıysanız buraya tıklayarak okumanızı tavsiye ediyorum, oyun incelemesinin yanı sıra Call of Duty Infinite Warfare oyununa karşı gerçekten daha üstün oluşunun sebebini de detaylı yazmıştık.

battlefield1boyutunekadar

Öncelikle oyunun multiplayerı 64 kişiye kadar destekleyecek ve bu bir Battlefield oyunu için rekor anlamına geliyor. 64 kişiyle 32ye32 mücadele etmek, 1.Dünya Savaşı’nı bizlere birazcıkta olsun yaşatacak.

bf1boyutu

Oyunda tanklar, uçaklar, çeşitli savaş araçları, üzerinde düşmanımıza ölümcül saldırılar yapabileceğimiz savaş atlarının yanı sıra tren bile bulunmakta, ayrıca saymadığımız bir çok başka tür araçta oyunda yer alıyor.

bf1boyutkac

Batı cephesi, Arabistan’a ait çöller, İtalya, Fransa gibi çeşitli savaş cepheleri de oyunda yer almakta, bu haritaların 64 kişiye ev sahipliği yapacağını düşününce ne kadar büyük ve kampsamlı olduğunu tahmin ediyorsunuzdur sanırım.Karada, havada, denizde savaşma şansınız olacak!

hurrabf1

Battlefield 1’de sayıca oldukça fazla silah çeşidi yer alacak. Küreğinden tutun, açılabilir halde bizleri bekleyen her birime özel makinalı tüfekler, yakın ve uzak menzilli silahlar bulunacak.

battlefield1gif

İşte bunca sayısız özelliğin yanına muhteşem grafiklerini de ekleyince Battlefield 1’in boyutu böylesine yüksek oluyor. Xbox One üzerinde ortaya çıkan Battlefield 1 boyutuna aşağıdan bakabilirsiniz. Ayrıca yayınlanan 42,6 GB olarak gözükse de ilk gün güncellemesi ile 45 GB’a ulaşmasını tahmin ediyoruz.

battlefield1boyutu

Battlefield 1 , 21 Ekim tarihinde yeni nesil cihazlar olan Playstation 4, Xbox One ve PC için çıkışını gerçekleştirecek. Battlefield 1 oyununa dair daha fazla bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: FIFA 17 Neden 50 GB?

Strateji oyunlarına olan ilgisinden FIFA'da stoperleri sur niyetine kullanırken, Call of Duty'de ise tam bir Jannisary'e dönüşüyor.

6 Comments

 1. Merhaba Ps4 için satın aldım ve indirmeye başladım. Toplam boyut 45,5 gb olmasına rağmen 13 gb bitince oynamaya başladım geri kalanı oynadıkça mı gelecek acaba

  Reply
  • O 13 gb internetsiz olan yani multiplayer oynayamassın hikaye modunu oynarsın

   Reply
  • multi player yoktur onlar sonradan yükleniyor

   Reply
 2. ne 42 gb her güncellemede 6 gb geliyoor şu an 55 oldu

  Reply
  • oyun 42 gb deil aslında gelen en az bir dlcde 6 gb artıyor …

   Reply
 3. 68 gb oldu simdide

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*