PS4 4.00 Güncellemesi

Playstation 4’ün sıradaki gelecek olan güncellemesinin detayları ortaya çıktı. 4.00 güncellemesi ile beraber olarak Playstation 4 kullanıcılarını çok rahatlatacak yenilikler geliyor. Klasör sistemi, oyunu kapatmadan bir takım ayarlar yapabileceğimiz hızlı menü, parti ayarları, yepyeni haberler kısmı, share özelliklerinde genişletme ve yenilenmiş kullanıcılara özel arayüzler gibi bir çok yenilik bizleri bekliyor.

ps4yenigüncelleme

Artık Share butonuna bastığımız zaman yepyeni bir sekmeye gidip oyunumuzdan mahrum kalmayacağız. PS4 4.00 Güncellemesi ile beraber olarak gelen hızlı menü ile Share tuşuna bastığımızda yandaki menüyü görebileceğiz ayrıca bu menüde sadece paylaşım özellikleri bulunmayacak. Arkadaş listemiz, dahil olduğumuz gruplar, favorilerimiz ve partilere de bu kısımdan ulaşabileceğiz. Kısaca artık oyunu kapatarak yaptığımız şeyleri kapatmadan çok hızlı ve rahat bir şekilde yapabileceğiz. Güncelleme notlarında yazana göre de eskisine göre çok daha hızlı bir iletişim şansı bizleri bekliyor. Ayrıca bu menünün yanı sıra Twitter’a atılan videolar artık 10 saniye ile kısıtlı değil.140 saniyeye kadar uzunlukta PS4 share videoları yayınlayabileceğiz.

2

Uzun zamandır gelmesi beklenen klasör sistemi, Playstation 4’e geldi. yeni güncelleme ile beraber olarak artık istediğimiz kadar klasör açabilecek, oyunları, medyaları ve uygulamaları ayırabileceğiz. Örneğin Spor oyunları şeklinde klasör oluşturup içine FIFA,NBA,PES,NHL koyar iken bir başka klasörün adını da Savaş Oyunları koyup içine Battlefield ile Call of Duty koyabileceğiz. Hem bu görsel açıdan hem de pratiklik açısından çok yararlı olacak.

3

PS4 4.00 güncellemesi ile beraber olarak Trophy-Ödül sistemi de değişecek. Artık Trophylerimizi bir piramitte göreceğiz. Ayrıca o internette araştırıp bulduğumuz gizli trophyleri de isteğimiz üzerine görünebilir yapabileceğiz. Böylece saklı ödülleri de daha kolay elde etme şansına sahip olacağız. Dilersek gizli olarak bırakabilir, dilersek ise gizliliğine son verebiliriz. Ayrıca Trophylerimize bakmak için çevrimiçi olmamız gerekmeyecek, artık ödüllerimize çevrimdışı durumda iken bile bakabileceğiz.

4

Yenilenmiş bir kullanıcı ara yüzü gelecek. Artık istediğimiz gibi arka planımıza kadar değişebilecek, profil sayfamızı dilediğimiz gibi düzenleyebileceğiz. Tabi bu arka planları Playstation Store üzerinden ücret ile mi alacağız yoksa kendimiz mi ekleyeceğiz, bunun yanıtı şimdilik belirsiz. Gene de çok güzel bir ekleme olduğunu söylemek isterim.

1

4.00 güncelleme ile gelen bir diğer önemli detay ise , arkadaş ararken artık çok daha rahat bir şekilde kim olduğunu veya hangi oyundan olduğunu anlayabileceğiz. 

5


Strateji oyunlarına olan ilgisinden FIFA'da stoperleri sur niyetine kullanırken, Call of Duty'de ise tam bir Jannisary'e dönüşüyor.

3 Comments

  1. Heyecan verdi valla

    Reply
  2. Ne zaman gelecek bir bilginiz var mı ?????

    Reply
  3. Çok heyecanlandım süper güncelleme olacak o zamann

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*