Sony’den Güvenlik Önlemi!

Playstation hesaplarınızı koruma altına almak, artık tamamen sizin elinizde!

Sony tarafından Playstation hesap çalınmalarına son getirmek adına , çok mantıklı biri girişim başlatıldı. Artık , Playstation hesaplarımıza 2 adımda doğrulama ile giriş yapılmasını sağlayacağız. Bu şekilde hesabımızın çalınma riski ortadan kalkmış olmakla kalmayıp, aynı şekilde kart bilgilerimize erişen korsanlara karşı da önlem almış olacağız.

psngüvenliği

Yeni gelen sistemin adı 2 Adımda Doğrulama (2AD).  2 Adımda Doğrulama koruması etkin iken , Playstation Network hesabınıza nereden giriş yaparsanız yapın, veya daha doğrusu nereden giriş yapılmaya kalkırsa kalkılsın , 2 adımda doğrulama sisteminin geçilmesi gerekilecek. Yani Playstation üzerinden de olsa , internet tarayıcısı veya mobil uygulama üzerinden de olsa 2 AD sistemi geçerli olacak.

2 adımda doğrulama sistemini etkinleştirmeniz halinde:

Hesaba her giriş sırasında mail , şifre doğrulanmak ve telefonunuza gelen SMS’te yer alan kodun girilmesi gerekmektedir. 

2 Adımda Doğrulama sistemini etkinleştirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

UNUTMAYIN! Her şey güvenlik için...

UNUTMAYIN! Her şey güvenlik için…

Her ne kadar Sony’den çok yararlı bir atılım gelse de, bunun için çok ama çok geç kalındığı ortada. 2011 yılının Nisan ayındaki o büyük vurgun, bir çok Sony kullanıcısını derinden etkilemiş ve Sony firmasının imajını fazlasıyla çizmişti. Her ne kadar aradan 5 yıl geçse ve bu hesap çalmaları aza indirgense de , böyle bir sistem için oldukça geç kalındığını söylesek yalan olmaz. Gene de geç olsun güç olmasın diyor ve sizleri bu sisteme kullanmaya davet ediyoruz.


Strateji oyunlarına olan ilgisinden FIFA'da stoperleri sur niyetine kullanırken, Call of Duty'de ise tam bir Jannisary'e dönüşüyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*