Her sene olduğu gibi bu yıl da en büyük merak konusu, Türkiye Ligini Pro Evolution Soccer’da görebilecek miyiz? Türkiye Süper Ligi’ni PES’de göremesek bile oyunda Türk takımları olacak mı ve yer alacak takım veya takımlar hangileri olacak?

Bizi çok ama çok yakından ilgilendiren bir takım gelişmeler meydana geldi. Bu gelişmeler takımlarla yapılan lisans anlaşmaları , PES serisinin geliştiricisi ve yapımcısı olan Konami’den bu konu hakkında olumlu yorumlar geldi. Konami yapılan son röportajlarında lisans problemlerinin farkında olduğunu ve bu konuyu çözmek adına ilerleme adımlarını attığını belirtti.

pes2017türkiye

Konami lisans konusunda ilerleme sözü verse de, bu sözünü PES 17 için tutması oldukça zor gözüküyor. İngiltere liginden sadece 3 takımın lisansına sahip olan Konami PES , Türkiye ligi ile de gene lisans anlaşması yapamadı. Bunun sebebi ise FIFA ile Türkiye Ligi’nin 2017 yılına kadar anlaşmasının bulunması. Bakalım 2017 oyunlarının sonrasında FIFA ile Türkiye Ligi arasındaki lisans anlaşması uzatılacak mı yoksa PES bu lisans haklarını satın alarak FIFA’dan Türkiye takımlarını çıkartacak mı? Bunu bize vakit gösterecek.

Ekran Resmi 2016-08-14 22.09.43

Gelelim bizi en çok ilgilendiren konuya, öncelikle bu bilgilere erişmek için Konami’nin lisans anlaşmalarını inceledik ve Konami’nin destek hattıyla iletişime geçtik. Bize lisans hakları hakkında bilgi paylaşımı yaptılar ve Türkiye ligi ile herhangi bir anlaşma olmadığını, şampiyonlar ligi ile anlaşmalarının kesin olarak 2017 oyununda da sürdüğünü eklediler. Bunun sonucunda da karşımıza aşağıdaki sonuçlar çıktı.

PES 2017’de Türkiye Ligi Var Mı?

Hayır, Türkiye ligi bulunmuyor. EA SPORTS ile lisans anlaşmaları bulunan Türkiye Ligi’ni PES 2017’de göremeyeceğiz.

PES 2017’de Hangi Türk Takımı Yer Alıyor?

Pes 2017’de bulunan tek Türk takımı Beşiktaş JK olacak. Beşiktaş’ın tek başına yer almasının sebebi, Konami ile Şampiyonlar Ligi arasında bulunan lisans anlaşması. 

pes2017beşiktaş

PES 2017’de Yer Alacak Tüm Takımlar Belli Oldu! Beşiktaş mutlaka yer alıyor…

Sizlere günler önce söylediğimiz ‘Tek Türk Takımı Beşiktaş Olacak’ tezi netliğe kavuştu. Konami PES 17 bünyesinde bulunan tüm lisanslı takımlara buraya tıklayarak bakabilirsiniz.

PES 2017’e Dair İlgili Başlıklar:

PES 17 En İyi Oyuncular

PES 17 En İyi Kaleciler

PES 17 En Hızlı Oyuncular

PES 17 En İyi Frikikçiler

Lütfen alıntı yaparken kaynak gösteriniz.

Strateji oyunlarına olan ilgisinden FIFA'da stoperleri sur niyetine kullanırken, Call of Duty'de ise tam bir Jannisary'e dönüşüyor.

1 Comment

  1. Çok saçma açıklama

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*