Merakla beklenilen Konami’nin en çok oynanan oyunu Pro Evolution Soccer’ın yeni çıkacak olan oyunu PES 2017’nin demo sürümünü inceledik. Bilindiği üzere 24 Ağustos 2016 tarihinde çıkacak olan PES 2017 DEMO , Xbox One ve Playstation 4’ün Yeni Zelanda PSN’i için bir gün önceden çıktı.

pes17hakemler

Bizde yaklaşık 3.8 GB boyutundaki demoyu hemen edindik ve sizler için inceleme fırsatı bulduk. Öncelikle oyunun menüsüne göz atalım, tamamen Türkçe olan PES 2017 DEMO giriş ekranı, oyunun önceki sürümlerine göre çok daha kaliteli durumda gözüküyor.

pes17demopes2017demo

PES 2017 DEMO Yer Alan Takımlar:

Atletico Madrid , Arsenal , Barcelona , Boca Juniors , River Plate , Corinthians , Flamengo , Almanya ve Fransa milli takımları.

pes2017campnou

PES 2017 DEMO Yer Alan Stadyumlar:

Camp Nou , Neu Sonne Arena

Bilindiği gibi oyunun yüklenme kısmında, klasikleşmiş PES ipuçlarını görüyoruz.

pes17ipucu

Öncelikle PES 2017’nin bir önceki seri oyunu olan PES 2016’ya göre çok daha iyi bir oyun olduğu aşikar, her ne kadar lisans konusunda çok sıkıntılı bir oyun olacak olsa da , FIFA’yı tercih etmeyen veya FIFA dışında başka bir futbol oyunu oynamayı tercih eden için gerçekten güzel bir seçenek olacak PES 2017. PES serisine aşikar olanlar adına ise bu demo, yeni nesile gelmiş en iyi PES oyunu olma adına çok önemli bir adım olsa gerek.

pes17boateng

Oyun öncelikle geçmiş oyunlara göre bir hayli ızlanmış durumda, hemen hemen tüm oyuncular çok daha hızlı. Hatta hantal olarak bildiğimiz , diğer oyunculara göre yavaş kalan Mario Gomez, Giroud gibi santraforlar da tıpkı hızlı forvetler gibi sağlam koşular yapabiliyor.

Ekran Resmi 2016-08-23 19.34.54

Luis Suarez’i yukarıda gördüğümüz gibi, bir çok oyuncu pas istiyor ve o alanlara uygun pasları attığımız müddetçe gerçekten tehlikeli pozisyonlar ortaya çıkabiliyor. Artık paslaşmak çok daha tekniğe bağlı, önceki oyunlar gibi pas organizasyonu yapmak basit değil. Artık daha dikkatli ve uygun paslar atmalıyız.

pes2017demosu

Oyun simulasyona daha çok yakınlaşmış, hemen hemen FIFA serisine benzemiş diyebiliriz.

pes2017barcelona

Kamera açısı biraz daha uzaklaşmış, gene kamera ayarlarıyla istediğimiz gibi oynayamıyor, yakınlaştıramıyoruz. Ayrıca duran toplar tıpkı FIFA gibi yeni özellikleri beraberinde getirmiş.

pes17penaltı

Penaltılar için hem atmak hem de kurtarmak adına bir çok yenilik eklenmiş.

pes17griezzman

Demo boyunca en çok dikkatimi çeken de, şut hissiyatı oldu benim için. Attığımız şutların derecesi ne olursa olsun, oyun kolumuzda bunu hissedebiliyoruz. Bu hissiyat daha fazla şut atma ve pozisyona girme isteği veriyor ister istemez. Ayrıca tıpkı FIFA 16 ile gelen direkte seken topların kola verdiği titreşim gibi bir çok direkte patlayan toplarda kola yansıyan durumlar mevcut.

pes2017

PES 2017 DEMO oynarken gerçekten zevk veren bir oyun oldu, bir FIFA oyuncusu olarak PES 2016 DEMO beni hiç memnun etmese de, PES 17 demosundan gerçekten zevk aldım. Özellikle şut hissiyatı gerçekten çok kaliteli olmuş, ayrıca söylemek isterim ki Konami her sene olduğu gibi oyuncuları gerçeğe benzetme konusunda FIFA’dan daha iddialı.

pes17ardaturan

Oyuncu değişimleri sırasında milli futbolcumuz Arda Turan’ı görüyoruz.

pes17neymar

pes17messi

Neymar ve Lionel Messi, Barcelona ile PES’in anlaşması sonrası çok daha gerçeğe benzer olarak karşımıza çıkıyor. Tabi tam sürüm ile Lionel Messi’nin yeni imajı da gelecektir.

pes17pogba

Manchester Unitedlı yıldız Pogba’yı da gerçeğe uygun olarak görebiliyoruz.

PES 17 TAM SÜRÜM NE ZAMAN ÇIKACAK? TIKLA!


Strateji oyunlarına olan ilgisinden FIFA'da stoperleri sur niyetine kullanırken, Call of Duty'de ise tam bir Jannisary'e dönüşüyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*