FiFA 17 ve PES 2017 arasında ki yarış gün geçtikçe büyüyor. Konami Pes 2017 için bu zamana kadar sadece FC Barcelona ile anlaşma sağlamış olsa da EA Sports anlaştığı takımlara bir yenisi daha ekledi. EA Sports’un ortaklık anlaşması yaptığı kulüp İngiltere Premier League’nin köklü kulüplerinden Manchested United.

fifa17oldtrafford

Bir buçuk ay sonra piyasa da ki yerini alacak olan Fifa 17 bu sene de sevenlerini bir hayli tatmin ve mutlu edecek gibi duruyor. Şimdiye kadar Juventus ve FC Bayern Munich isimli büyük futbol takımlarıyla anlaşma sağlamış olan Fifa 17 bu sayede sevenlerine  her 2 kulübün oyuncularını daha yakından detaylı inceleme fırsatı sunmakla  beraber stadyumlarında ki havayı da gerçekmiş gibi bire bir olarak oyuna ekleyecek. Juventus ve FC Bayern Munich gibi iki dev takımın yanına bir de Kırmızı Şeytanlar lakaplı Manchested United eklendi.

Ekran Resmi 2016-08-12 15.56.17

EA Sports’un açıklamalarına bakacak olursak, bu anlaşma ile beraber oyuncular etkileşimli deneyimler ile oynanacak maçlara ve duvar kağıtlarına ulaşabilecek. Bunun yanında Manchested United’ın internet sitesinden FIFA 17 oyununa kapak tasarımlarını da inceleyebilecek ve indirebilecekler.

Bu anlaşma ile beraber olarak tahmin ettiğiniz gibi PES 17’de Old Trafford bulunmayacak. Bu durum her ne kadar üzücü olsa da , FIFA tarafından bakıldığında oyunu satın alanlara özel hissettirecek.

EA Sports ve Konami arasında ki bu amansız yarış gün geçtikçe daha da büyümekle beraber EA Sports’un bu ataklarına karşı Konami’nın nasıl cevap vereceği merak konusu.Bu zamana kadar Pes 2017 için sadece FC Barcelona ile anlaşmış olan Konami, FIFA 2017 için Juventus , FC Bayern Munich ve Manchested United ile anlaşan EA Sports’a nasıl bir karşılık verecek göreceğiz fakat bu iki firmanın arasında ki yarış tabi ki en fazla bu iki oyunu oynayan futbol tutkunlarına yarayacak gibi duruyor.


Strateji oyunlarına olan ilgisinden FIFA'da stoperleri sur niyetine kullanırken, Call of Duty'de ise tam bir Jannisary'e dönüşüyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*