Yakın bir zaman içinde yaptığımız haber PES 17’de sadece 3 takımın lisanslı olacağını söylemiştik, bunlardan biri Manchester United, bir diğeri ise Arsenal olarak açıklanmış, ancak 3.takımın Gamescom 2016 etkinliğiyle beraber açıklanacağı, o zamana kadar ise gizli kalacağı söylenmişti.(İlgili haber için tıklayabilirsiniz.) Her ne kadar kadro ve bütçeye bakıldığında bir çok işi Manchester City’i arasa da , Konami tercihini Liverpool’dan yana kullandı.

pes2017konami

Ayrıca daha önce Barcelona ve Camp Nou’nun lisansını alan Konami, en büyük rakibi FIFA’dan Camp Nou Stadyumu’nu da almıştı. FIFA’da buna yanıt olarak Bayern,Juventus ve Manchester United ile cevap vermişti. Lisans savaşlarında 3-2lik FIFA üstünlüğü var gözükse de, genel açıdan bakıldığında Premier Lig isim haklarıyla FIFA’nın çok ama çok büyük üstünlüğünü görebiliyoruz. Konami cephesinde ise PES’te Şampiyonlar ve Uefa Ligi isim hakları bulunuyor.

Ekran Resmi 2016-08-16 16.44.39

Ayrıca Liverpool ile anlaşan PES 2017’de oyunun My Club modunda Liverpool efsaneleri alınabilir konumda olacak. Mesela Micheal Owen’ı kadromuza katabilek, Liverpool’un efsane formalarını satın alabileceğiz. Oyun içinin yanı sıra Liverpool taraftarıyla benimsenmiş o efsane şarkı ‘You’ll Never Walk Alone” da oyunla beraber gelecek içerikler arasında.

Ekran Resmi 2016-08-16 16.44.29

PES 2017 NE ZAMAN ÇIKACAK?


Strateji oyunlarına olan ilgisinden FIFA'da stoperleri sur niyetine kullanırken, Call of Duty'de ise tam bir Jannisary'e dönüşüyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*