Guerilla Games tarafından geliştirilen Horizon Zero Dawn oyununun konusu , kıyametten sonraki dünya. Belki de bilindik bir konuyu işliyor olsalar da kıyametten sonra robot dinazorlar görmek , pek klişe olmasa gerek. Başrolündeki kadın karakter Aloy olacağımız oyunda birbirinden çeşitli hava şartlarını yaşar iken ayrıca karlı soğuk havada hayatta kalma adına mücadele edeceğiz. Ayrıca oyunun yapımcıları tarafından gelen bir itiraf ise,Game of Thrones dizisinde yer alan Ygritte karakterinin Horizon Zero Dawn‘ın ana karakteri Aloy ile arasındaki benzerliğin şans eseri olmadığı. Bakalım kıyamet sonrası namı değer Ygritte, robot dinazorlara karşı surdakilere göre daha iyi mücadele ederek,hayatta kalma savaşında başarılı olabilecek mi?

Horizon Zero Dawn‘a ait oynanış videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Horizon Zero Dawn Ne Zaman Çıkacak?

Horizon Zero Dawn oyunu Playstation 4, Xbox One ve PC platformları için 28 Şubat 2017 tarihinde çıkış yapacak.

Strateji oyunlarına olan ilgisinden FIFA'da stoperleri sur niyetine kullanırken, Call of Duty'de ise tam bir Jannisary'e dönüşüyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*