Özellikle konsollarda çok önemli bir satış rakamına ulaşan geçtiğimiz senenin en çok büyüyen oyunlarından biri olan Rocket League, Playstation Plus kullanıcılarına ücretsiz verilmesinin ardından resmen bir çok daha büyük bütçe ile yapılmış oyunu geride bırakarak zirveye kadar uzanmıştı. Rocket League futbola apayrı bir boyut katarak oyunculara apayrı bir eğlence sunan bir oyun olmasının yanı sıra ücretsiz sundukları basketbol ek paketi de bir hayli beğeni toplamıştı. 

Gelelim konumuza, Rocket League oyunu bildiğiniz üzere Playstation 4, Xbox One ve PC platformları olmak üzere 3 büyük oyun platformunu destekliyor ve oldukça oynanılıyor. PC ile PS4’ün arasında crossplay geçerli, Xbox One ile PC arasında da crossplay geçerli ancak iki çok büyük rakip PS4 ve Xbox One arasında crossplay geçerli değil. Crossplayin geçerli olması ile beraber olarak artık PC kullanıcıları hem XB1 oyuncuları ile hem de PS4 oyuncuları ile oynayabiliyordu.

Xbox yetkilileri tarafından gelen açıklamalara göre, Playstation 4 ile crossplay geçerliliği Rocket League’e özel olarak kabul edilmiş, ancak Sony’den bu konuya dair herhangi bir olumlu ya da olumsuz yanıt gelmemiş. Hatta bu işlem için altyapı hazırlanmış ve sadece Sony’den gelen yanıt bekleniliyormuş. Bakalım yakın zamanda Playstation 4 ve Xbox One’ı böylesine yakın görebilecek miyiz? PS4 ile XB1 kullanıcıları arasındaki rekabeti görmek bir ayrı keyif verirdi.

Strateji oyunlarına olan ilgisinden FIFA'da stoperleri sur niyetine kullanırken, Call of Duty'de ise tam bir Jannisary'e dönüşüyor.

4 Comments

 1. Baya iyi bişey ya pc ps arası da gelse şu oyunlara güzel olur ama imkansız 😀

  Reply
 2. PS PC XBOX falan hepsi bir arada oynayacağı bir sistem kursalar güzel olur. Bu tarz şeyler oldukça önemli.

  Reply
 3. Rekabet ortami olusturuluyor, harika olacak

  Reply
 4. İki farklı platform arasi gerçekten güz fikir

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*