FIFA 14-15-16 veya yeni gelecek FIFA 17 oyununu oynuyorsunuz. Tabiki en sevdiğiniz modlardan biri Ultimate Team, aynı şekilde oyunun en sevdiğiniz modlarından bir diğeri ise Online Seasons. Her ne kadar direkt karşımıza çıkmasa da, Origin’e kaydolma sırasında bize onaylattırılan belki de bir çoğumuzun okumadan geçtiği bir çok kural var. Bu kurallara uymadığımızda ise günlük, haftalık ve hatta kalıcı banlar yani hesabımıza erişememe gibi cezalarla karşı karşıya kalabiliyoruz. Ayrıca gizli soruyu yanlış girme, şifreyi yanlış girme gibi bir çok hesaba erişimi sağlayan durumlar söz konusu.

Sıkça karşılaşılan sorulara elimizden geldiğince yanıt verme şansı bulduk. Umarız yazımız sizler için yardımcı olur.

fifabanınasılaçılır

FIFA Hesap Banı Nasıl Açılır?

FIFA 16 Hesabım Kapatıldı , Nasıl Açabilirim?

FIFA 16 Ban Nasıl Açılır?

Gibi ardı arkası kesilmeyen bir çok soru. Lafı fazla uzatmadan FIFA serisine ait oyunların hesap banlarının açılması için nasıl bir yol gitmemiz gerektiği ve hesabımızın ban yememesi için nelere dikkat edilmesi gerektiğini yazacağım.

fifabanaçtırma

FIFA’da Ban Yememek için Ne Yapmalı?

Öncelikle ilk paragrafta bahsettiğim üzere, bizim çoğumuzun belki de hiç okumadan onayladığı o kurallarda bir çok önemli etmen bulunuyor.

Öncelikle rakiplerimize saygılı olmalıyız, maç sırasında ve sonrasında onlara hakaret içeren, taciz içeren ve ırkçılık içeren söylemlerden kaçınmalı, hatta ve hatta maç sırasında mikrofonla onlara küfürlü şeyler söylememeliyiz. Olası bir şikayet sonrasında hesabınız kısa süreli de olsa kapatılır ve onlinea erişimi kesilir. Tek FIFA Origin hesabınız değil PSN hesabınız içinde bu durum söz konusu.

Ultimate Team modunda coins alım-satım kesinlikle yasak, abartmadığınız müddetçe ban yememe şansınız yüksek ancak olabildiğince yüksek miktarlardan kaçının.

Gelelim altın değerinde o çok merak edilen konuya.

fifabanaçtırma

FIFA Banı Nasıl Açılır?

Her ne kadar soru ‘FIFA Banı Nasıl Açılır’ şeklinde olsa da, doğrusu ‘FIFA Banı Nasıl AÇTIRILIR?’ olmalıydı.

Almış olduğunuz cezayı açtırmanız için 2 yöntem bulunuyor. Bunlardan belki de sizin için en sağlıklısı direkt olarak canlı destek sayesinde EA ile iletişime geçmek. Bunu yapmak için bir takım yollardan geçmeniz gerekecek.

1.YÖNTEM

 •  İlk olarak Origin hesabınızla giriş yapınız.
 • EA Games’e ait oyununuzu seçiniz. (FIFA serisinden hangisi olduğunu.)
 •  Oyunu oynadığınız platformu seçiniz. (PC,PS4,XB1 vb…)
 • Sonra hatayı kısaca ‘İngilizce’ tanıtınız. Yabancı diliniz zayıf ise Google Translate basit cümlelerinize yardımcı olabilir.
 •  Ardından formu doldurup gönderiniz. Sizi Live Chat’e yönlendirecek. Oraya tıklayınız ve bekleyiniz. Mutlaka en geç 5 dakika içerisinde bir operatör size bağlanacak. Size gizli sorunuzu soracak onun cevabını eksiksiz doğru vermeniz doğrultusunda sorununuza yardımcı olacak.

EA Live Chat’e bağlanıp yukarıdaki işlemleri gerçekleştirmek için buraya tıklayınız.

Bahsettiğim ikinci yöntem ise aslında haftalar sürebilen olanı. Gene de direkt olarak ban departmanına yazacağınız için size mutlaka yardımcı olacaktır.

2.YÖNTEM

 • Yapmanız gereken accountdisputes@ea.com mail adresine bir mail atmak. Atacağınız mailde aşağıdakilerin bulunması gerekiyor.
 • First name and last name: AD SOYAD
 • Game/product name: OYUNDAKİ İSMİNİZ
 • User name: KULLANICI ADINIZ
  • User name is your ID, PlayStation™Network online ID, Xbox LIVE gamertag, or game-specific username. 
 • Email address of your EA Account: MAİL ADRESİNİZ
 • Where your game or product was purchased: OYUNU SATIN ALDIĞINIZ YER (OYUNUN VERSİYONU VEYA PSNİ)
 • Banned or suspended:  BAN veya ASKIYA ALINMA
 • Error/notification message received (if any):  ALDIĞINIZ HATA MESAJI VEYA BİLDİRİM
 • Details of your dispute:  DETAYLAR 

Şeklinde doldurup, mailinizi gönderin. 2-3 gün içerisinde geri dönüş yapıyorlar ve incelemeye alındığını belirtiyorlar. Sonrası 1 hafta ila 1 ay arasında sürüyor. 

Umarız yardımcı olmuşuzdur, bol şans!

Strateji oyunlarına olan ilgisinden FIFA'da stoperleri sur niyetine kullanırken, Call of Duty'de ise tam bir Jannisary'e dönüşüyor.

6 Comments

 1. Teşekkürler konsolum

  Reply
 2. Cok tesekkurler, fifa hesabim banlanmisti simdi acilmasi icin mail attim

  Reply
 3. Bir fifa hesabımız olmasada olanlara yardım ettiği için konsolum<3

  Reply
 4. Birinci yontem daha kullanisli
  Bi şey sorucam fifa da online hesap açmak paralimi aldigimiz oyun haricinde

  Reply
 5. Arkadaslar ban yedikten sonra bu islemleri kullanip actiran var mi?

  Reply
 6. bu ıslemlerı yapsanda acılmıyor malesef . ultamete team de cok fazla joıns kasarsanız benım gıbı . psn den transfer acık oluyor ama mobil app ve ps den taransfer yasagı gelıyor ve 1 ay ugrasmama ragmen acmıyorlar . transfer mobılden kapalı hale gelıyor . psn den de para kasmak zor oldugu ıcın ordada kalıyorsunuz .

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*