Phil Spencer yeni Xbox One S’e dair bilgiler vermenin yanı sıra bir çok oyun sitesine Xbox One’a gelecek olan yenilikler hakkında röpörtajlar veriyor. Bu sefer de PCGamesN adlı bir yere verdiği röpörtaj sırasında gerçektende önemli bir bilgi elimize geçmiş oldu.

Phil Spencer ile yapılan röpörtaj sırasında öncelik olarak dedikoduları çıkan konular sorulurken, en sonunda en can alıcı soruya geçildi. Phil Spencer yapmış olduğu açıklamalar ile ilk defa Xbox One’a çıkan oyunların Windows 10’a da geleceğini E3 fuarında duyurduklarını ve Windows 10 ile olan bağlarının sadece bununla kalmayacağını söyledi.

xboxone

Yapmış olduğumu açıklama dahilinde artık Xbox One konsollarında Klavye ve Fare desteği görebileceğiz. Phil Spencer bu iki pc ürününün konsola geliş hikayesinin seneler sürmeyeceğini hatta aylar içinde geleceğini belirtti.Yani kısa zaman içinde Fare ve Klavye ile konsol oyunlarını konsoldan oynayabileceğiz.

Strateji oyunlarına olan ilgisinden FIFA'da stoperleri sur niyetine kullanırken, Call of Duty'de ise tam bir Jannisary'e dönüşüyor.

2 Comments

  1. artık microsoftun xbox one’ı çok da önemsemediği belli oldu. öncelik scorpionun olucak gibi duruyor. ancak scorpio eski makinanın 4k özelliklisi olarak karşımıza çıkıyor. başka da bir farkı gözükmüyor. microsoftun oyunsektöründe kendi bacağına sıkacağı günler yakın diye düşünüyorum bekleyip görücez bakalım……

    Reply
  2. bence yorumun çok saçma olmuş klavye ve mouse sayesinde 5 bin tl verip bilgisayar toplamak yerine konsoldada strateji vb oyunları oynayabilecek hatta office desteği ile xbox ın üzerinden ödev,sunum gibi şeyleri de yapabileceksin.konsol bildiğin f/p android tv yada bilgisayara dönüşecek.kim istemezki hem oyun oynayıp hemde diğer günlük işerini yapabileceği ucuz yollu bir sistem.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*