Bir süredir gelecek mi yoksa gelmeyecek mi dedikoduları olan, ancak Sony tarafından ne olumlu ne de olumsuz bilgi alamadığınız Playstation NEO yani Playstation 4’ün 4K görüntü veren sürümü Sony tarafından sonunda onaylandı.

Playstation NEO ilk olarak Mart ayında gündeme gelmişti. Kotaku çıkışlı olarak bir çok yabancı kaynak PS4 NEO’nun geleceğini yazmıştı. Hatta PS4 NEO yerine PS 4.5 , PS4 4K gibi bir çok isim konulmuştu.

ps4k

Bunca konuşulmanın sonrasında bir türlü sessizliğini bozmayan Sony’den en sonunda Financial Times ile yapılan röpörtaj sonrasında bu konu hakkında bilgi geldi. SONY başkanı Andrew House , 4K görüntü vermesi konuşulan yeni Playstation cihazını onayladı ve bu cihazın isminin Playstation NEO olduğunu söyledi. God of War gibi bir çok eski oyunu da 4K teknolojisi ile oynayabileceğimiz Playstation NEO’da bir çok yeni oyun ile gerçekten de daha net görüntüler görebileceğiz.

Her ne kadar resmi bir onaylama gelse de , PS4 NEO herkesin umduğu üzere E3 2016 fuarında yer almayacak. Bu durum kötü olsa da , PS4 NEO’nun gelecek olması oldukça heyecan verici.

İlgili videomuz:

 

Strateji oyunlarına olan ilgisinden FIFA'da stoperleri sur niyetine kullanırken, Call of Duty'de ise tam bir Jannisary'e dönüşüyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*