E3 2016 fuarını arkada bırakırken, etkinliğin hemen başında Battlefield 1’in gameplayini izleme şansı bulduk. Her ne kadar oyunun tüm detaylarını kavrama şansımız olmasa da , oyun içine az da olsa göz atma şansı bulduk. Hala yayınlanan videoyu izlemediyseniz aşağıdan göz atabilirsiniz.

E3 2016’da bu uzun oynanış izletmesinin yanı sıra oyunun çıkış tarihine ve koleksiyoner paketlerine dair bilgi veren yapımcılar, oyuna dair çok fazla bilgi vermedi. Ancak bu bilgilerin sosyal medya hesaplarında her geçen gün geleceğini eklediler, bu durumda bizler için bir takip süreci başlattı ve bu süreçte en sonunda gerçektende bizi etkileyen bir detay yakaladık. Bu detay gerçekten de oynanış sırasında bir çok kişiyi mutlu edecek türden.

Osmanlı İmparatorluğu (Ottoman Empire), BATTLEFIELD 1’in Multiplayer’ında seçilebilir olacak. Evet bildiğiniz üzere oyunda Osmanlı’nın olması çok önceden anlaşılmıştı ancak seçilebilir olmasından çok hikaye modunda karşımıza düşman olarak çıkması bekleniliyordu, ancak aşağıda Battlefield’ın attığı tweete bakarak, Osmanlı’yı seçerek online karşılaşmalarda oynayabileceğiz.

Bu tweet her ne kadar çok değerli olsa da , oyunun senaryo modunda Osmanlı İmparatorluğu ile oynayıp oynamayacağımızın yanıtını vermiyor, büyük bir ihtimalle seçemeyecek olsakta , onlineda yukarıda yayınlanan tweet ile Osmanlı’yı seçebileceğimiz, kesinleşmiş oldu.

Ayrıca elimize ulaşan bilgiler ve Battlefied’ın gönderileri olsun, oyunun satışta bulunduğu yerler olsun, Battlefield 1 oyununun Türkçe olarak gelmesini kesinleştiğini gösteriyor. Size oyun duyurulmadan çok önce Battlefield 5 Türkçe Mi? yazımızla duyurduğumuz gibi dublaj desteğinin yerine sadece altyazı olması bekleniliyor, gene de bu durum bizi mutlu edeceğe benziyor. Umarız Call of Duty serisine de bir ders olur bu konu.

BATTLEFIELD 1 oyununu merakla bekleyenlerdenseniz, 21 Ekim 2016 tarihinde PC,PS4 ve XB1 için çıkışını yapacağını hatırlatmak isteriz.

Strateji oyunlarına olan ilgisinden FIFA'da stoperleri sur niyetine kullanırken, Call of Duty'de ise tam bir Jannisary'e dönüşüyor.

6 Comments

 1. Mehter açıp online’a girme zamanı

  Reply
 2. Osmanlı olması iyi olmuş

  Reply
 3. battlefield 4 oyuncumuz go go go veya ammo diye bagırabiliyordu bare en azından bizim kontrol edecegimiz osmanlı askeri sıhıye diye veyahut da haydi cenk zamanı diye bagırabilse iyi olurdu saygılar

  Reply
 4. hikaye modunda Osmalıya karşı savaşcaz keşke hikaye modunu istediğimiz ülkeyle oynayabilsek

  Reply
 5. Sadece turkce olmasi yeterli degil story mod da osmanlida taraf olarak secilip oynanabilsr tadından yenmezdi belki bir gun onuda biz yaparız

  Reply
 6. Mükemmel bir habermiş.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*