Plants VS Zombies Garden Warfare 2 (İnceleme)

2988133-trailer_pvzgw2_beta_20150607

24 oyuncu arasında sınıf temelli mücadele dolu ,hızlı ve öfkeli bir oyun olabilir, ama onun o güzel ses efektleri (Seslerin yüksekliğinde ufak tefek problemler olsa da) karakter çeşitliliği ve karakter sınıfları.çokluğu ile arkadaşlarla oynanacak bir oyun. Arkadaşlarla gerek Arcade gerek Story’e bağlı kalarak oynadığımız oyun gerçekten eğlenceli ve o Amerikan Futbolcusu Zombiler hatta Ağzından Bezelye fırlatan bitkiler olsun ortam çok iyi sağlanmış. 

Oyundaki Amaç;

PREVIEW_SCREENSHOT3_88581

Oyunumuzda çoğu PVZ oyununda olduğu gibi Zombiler Bitkileri yenmek Bitkilerde Zombileri yenmek ama ilk oyunda ki klasik evimizi savunma modu da oyunumuzda mevcut. Oyunda bir çok farklı Mod var en çok oynananı ise ‘Dalga Modu’ yani Çok Oyunculu veya Tek Oyunculu oynanıyor. Bitki isek başta kolay Zombiler geliyor biz onları yendikçe daha güçlü hatta Boss sayılabilcek Zombiler geliyor. Eğer biz Zombi isek olay aynı şekilde Bitkilere karşı devam ediyor.

Oyun İçi Alım Sistemi;

47634_1_ba604142cf

Oyunda maalesef oyun içi alım sistemi çok sık olarak karşımıza çıkıyor. Eletronic Arts kendisini yine belli ederek FIFA Ultimate Team’de olduğu gibi Kahramanları Paketlere koymuş ve bize bir süre sonra bunlara almaya zorluyor. Ama oyunda yinede çok fazla seçenek var çok fazla paket seçeneği var oyun kredisi ile alınan paketlerden çok bir şey çıkmıyor belki ama belki çıkar düşüncesi ile almasakta olur diyebiliyoruz.

Ortam Ve Ses;

2016-05-03 (3)

Belki de oyunun en iyi ve en garip bölümü ortam ve ses.Öncelikle bahsetmek istiyorum ortam çok iyi ve klasikleşme yolunda olan PVZ ortamını hissedebiliyorsunuz. Duvarlarda ki eğlenceli yazılar oyunun mizahi yaklaşımı sempatik zombiler büyücü bitkiler derken saatlerin nasıl geçtiğini anlamıyor insan. PopCap ve EA ortam konusunda tam puan aldı diyebilirim. Gelelim Ses bölümüne Zombilerin sesleri Bitkilerin saldırı sesleri muhteşem ötesi özellikle Zombilerin Braiiin(Beyiiin) diye bağırması her seferinde insanın yüzünde bir tebessüm uyandırıyor ama anlama veremediğim çok saçma ses yükselmeleri yaşanıyor birden ses 3,4 katına çıkıp seni rahatsız edebiliyor umarım bir güncelleme ile düzeltilir.

Multiplayer;

rendition1.img (1)

Zaten oyun neredeyse hep Multiplayer senkronizasyon ara sıra bozulabiliyor ama oyun çok fazla sıkıntı çıkarıyor dersem olmaz. Server bulma sorunu yaşanabiliyor ama en fazla 2 Dakika bekleyip bu durumda çözülebiliyor. 

Plants VS Zombies Garden Warfare 2 Almak İstiyorsanız Önce Deneyebilirsiniz !

PVZ GW2 BETA_20160116172008

Bir Third Person Shooter oyunu olan ve Tower Defence oyunlarını eğlenceli bir hale getiren Plants VS Zombies‘in yeni oyunu Plants VS Zombies Garden Warfare 2 herkese açık halde indirilmeye sunuldu tam sürüm olarak ancak ilk 10 Saatliğine yani Dene ve Al sistemini Electronik Arts’ta artık kullanıyor diyebiliriz. PopCap Games tarafından geliştirilen dağıtımcılığını ve yayınlanmasını üstlenen Electronic Arts yine değişik bir pazarlama taktiği içerisinde diyebiliriz. Oyun aynı zamanda PC , PlayStation 4 ve Xbox One‘da da aynı şekilde satılıyor.

  • Hikaye                                 8.2
  • Ortam                                   9.0
  • Ses & Müzik                      9.0
  • İçerik Zenginliği            8.1
  • Grafik                                    7.4
  • Eğlence                               9.5
  • Multiplayer                       6.5       

Sonuç: 8.2

Plants VS Zombies Serisinin Yakın Tarihi 

rendition1.img

Bilindiği gibi oyun ilk olarak 2009 Yılında PopCap Games tarafından 2D olarak sunulmuş kısa süre içerisinde GTA IV gibi bir oyunu geride bırakarak en çok satılanlar listesinde 1. olmuştu. Şirket bu ilgiye kayıtsız kalmayarak sürekli geliştirme ve atılımlarını sürekli hale getirmişti. 2011 yılında IOS ve Android platformlarına çıkan oyun ücretli olmasına rağmen çok satmıştı. Ancak Plants vs. Zombies 2: It’s About Time ücretsiz olarak IOS ve Android‘e gelmiş oyun içi ödeme sistemine gittikleri için bu oyun beklenilen patlamayı yapamamıştı ardından PopCap Games Electronic Arts ile anlaşarak oyunu konsollara 3D olarak Plants vs. Zombies: Garden Warfare ile taşıyarak yeniden adından söz ettirmişti. 

Her dünyada Gurme , Yarışcı ve Yarıştırıcı akılcı lider. FPS'nın Headshooter'ı tam bir Yu-Gi-Oh hastası Tekken Ustası.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*