Öncelikle oyunun adı dün size açıkladığımız üzere Battlefield 5 değil, Battlefield 1 olarak açıklandı. Oyunun daha önce sizlere Türkçe olacağını bu haberimizle duyurmuştuk, dün yapılan prömiyer sonrası oyunun duyurulmasının ardından, artık serinin Türkçe dil destekli geleceği belli oldu.

battlefield1

Biz gelelim, Battlefield 1‘in şuana kadar bilgi sahibi olduğumuz o merak uyandıran detaylarına.

  • Oyunun 1.Dünya Savaşı zamanında geçmesi dolayısıyla bir çok kişinin aklında olan bir soru, ”Battlefield 1’de Osmanlı Devleti yer alacak mıydı?” sanırsam. Bu sorunun yanıtını arayanlar, aşağıdaki görsel yeterli olur umarım:)

gksdgsdg

Yayınlanan görselden anladığınız üzere Osmanlı Devleti oyunda yer alacak. Hatta büyük bir ihtimalle Arap Lawrance adında bir adamla Osmanlı’ya karşı mücadele edebiliriz.

bf1

Osmanlı’nın yanı sıra diğer başlıklara göz atalım.

  • Oyunda Türkçe dil desteği yer alacak. Altyazı ile kalır mı, yoksa dublaj işi de eklenilir mi bilmem ama oyunun listelenmesi ve öncesi diye ikiye ayırırsak Türkçe’yi bolca kullandıklarını hatta artık Türklere özel gönderiler ve videolar paylaştıklarını söyleyebilir. Bu da oyunun sadece Türkçe altyazı ile kalmama ihtimalini arttırıyor. 
  • Bu durum umarım diğer cephedeki Call of Duty serisine de ders olur. Tabii uzay teması ile devam ederlerse, 1.Dünya Savaşı temalı bir Battlefield 1’e karşı satış rakamlarında ne yapacaklar, tartışılır.
  • BATTLEFIELD 1‘in dün yayınlanan trailerından sonra en çok merak edilen durum heralde ata binilip binilmeyeceği olsa gerek. Dün oyunun geliştiricilerinden çıkan sözler de binilebileceği yönünde. (”Bir tankın yanından atınızla geçebilirsiniz….”)
  • Oyunda 1.Dünya Savaşı sırasında kullanılan hardal gazı ve gaz maskeleri yer alacak.
  • Oyundaki mekanlarda oldukça fazla, Batı Cephesi, Fransa , İtalya ve Arabistana ait çöller oyunda yer alırken, hem senaryo modunda hemde oyunun multiplayer modunda kullanılabilecek.
  • Oyunda silah özelleştirmesi bulunacak. Kendi silahınızı yapabileceksiniz.
  • Kalıcı bir takımınız olabilecek, artık 4-5 kişilik takım oluşturup tüm oyunlara beraber girip, beraber mücadele edebileceksiniz.
  • Oyunda çok büyük haritalar yer alacak. 64 kişilik bir haritanın olmasına kesin gözüyle bakılıyor.
  • Oyunda bolca tank göreceğiz.

battlefield1g

BATTLEFIELD 1 oyunu 21 EKİM 2016 tarihinde PC,PS4 ve Xbox One için raflarda yerini alacak.

Strateji oyunlarına olan ilgisinden FIFA'da stoperleri sur niyetine kullanırken, Call of Duty'de ise tam bir Jannisary'e dönüşüyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*