Battlefield’ın merakla beklenilen yeni oyunu beklendiği gibi 1.Dünya Savaşı temasıyla geliyor!

Hatta oyunun ismi Battlefield 5 olması beklenilirken , 1.Dünya Savaşı temalı olduğu için Battlefield 1 ismiyle piyasaya gelecek.

Yarım saat önce yani 06.05.2016 tarihinde 23:00’da başlayan Battlefield Prömiyerinde canlı yayında eski oyunlara değinilirken en büyük hayallerinin çok sağlam bir altyapı ile Battlefield 1942 olmasını söylemelerinin yanı sıra, Battlefield Hardline, halen çokca kişinin oynadığı Battlefield 4 gibi Battlefield serisinin oyunlarına değinen yetkililer en sonunda bombayı patlatarak, yeni oyunun fragmanını yayınladı.

Oyunun trailerı yukarıda gördüğünüz üzere 1.Dünya Savaşı temalı. Her ne kadar bazı teknolojik , doğa üstü şeyler görsekte , kılıçlı atlar görmeyi bir hayli özlemişiz. Oyun dünyasında uzay temalı yeni oyunu dolayısıyla eksi rekorları kıran CoD serisine nazaran 1.Dünya Savaşı temalı oyunu ile Battlefield 1 çok satacağa benziyor.

Bunların yanı sıra oyunun Türkçe olma ihtimaline Battlefield 5 Türkçe Mi Geliyor? yazımızda bakabilirsiniz. Gerçekten FPS dünyası adına güzel işler bizleri bekliyor…

Strateji oyunlarına olan ilgisinden FIFA'da stoperleri sur niyetine kullanırken, Call of Duty'de ise tam bir Jannisary'e dönüşüyor.

1 Comment

  1. İlk ismini duyunca şaşırmıştı. Daha yeni anlıyom 😉

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*