Mafia serisine aşina olanlara şunu söyleyebilirim, suç dünyasına geri dönüş bir hayli başka olacak! Yeni nesil teknoloji ve Mafia‘nın o eşsiz temasıyla birleşiminden ortaya çıkacak bir şaheser, 2016 yılında bizleri bekliyor olacak. İtalyan mafyasına savaş açmış bir karakter bizleri bekliyor! LINCOLN CLAY…

mafia3çıkıştarihi

Öncelikle Mafia 3’den gelen müjdeli haber ve yeni videodan önce sizlere oyunun temasından biraz bahsedelim. En azından birazcık tahmin yürütelim. Öncelikle Mafia 3’ün 1968 senesinde geçtiğini biliyoruz, edindiğimiz bilgiye göre bu yılı önemli yapan olay ise Martin Luther King’in suikaste kurban gitmesi olsa gerek. Bu cinayet sadece bir insanın ölümüyle de sonuçlanacak değil, aynı zamanda 1968 senesi Amerika Birleşik Devletleri adına uzunca bir zaman kara leke olacak türden büyük ırkçılık olaylarını da içinde bulunduran çok önemli bir sorun. Mafia 3’de yöneteceğimiz adamda bu ırkçılıktan fazlasıyla nasibini almış bir yarı siyah yarı beyaz kısacası melez biraz da kaslı bir karakter. Bu karakterimizin ismi Lincoln Clay olmakla beraber, kendisinin bu ırkçılık konusunda aldığı zararın yanı sıra yetimhanede büyümesininde etkilerini fazlasıyla göreceğiz. Aynı zamanda Lincoln Clay Vietnam savaşında yer almış bir gazi. Tabiki oyun da sadece Lincol Clay’ı önde görecek değiliz, Vito gibi bir çok göze aşina karakterler bizleri bekliyor. Ancak GTA 5 gibi birden fazla karakteri kontrol etme durumu Mafia 3‘de söz konusu değil. 

Mafia 3 herhangi bir aksilik yani ertelenmeyi gerektiren bir sorun olmazsa ki olmayacağını umuyoruz, 7 Ekim 2016 tarihinde PC, Playstation 4 ve Xbox One için çıkışını yapacak. Ayrıca oyunu ön sipariş edenler Family Kick-Back adı altında bir ek pakete ve bu paketin yanı sıra üç özel araca sahip olacak. Ayrıca ön sipariş yapanlara içinde bir çok silahın yer aldığı özel bir paketede ücretsiz sahip olabilecek.

Strateji oyunlarına olan ilgisinden FIFA'da stoperleri sur niyetine kullanırken, Call of Duty'de ise tam bir Jannisary'e dönüşüyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*