Oyun dünyasının belki de en çok sevilen ama bir türlü hiç bir oyundan isteğini alamayan Zombi oyunlarına bir yenisi ekleniyor! Bakalım yeni gelen bu oyun, bizler için beklentiyi karşılayabilecek ve bir yandan korkarken bir yandan da tekrar etmeyen içeriğiyle hayatta kalma macerasında oyuna bağlanmamızı sağlayabilecek mi? Telltale Games firması tarafından hali hazırda Steam’de PC için yer alan 7 Days to Die oyunu PS4 ve Xbox One’a geliyor!

7 Days to Die adından da anlaşıldığı üzere hayatta kalmak üzerine bolca macerada bulunacağımız bir oyun. Oyunda RPG türü ağırlıkta olsada Shooter özelliği de bolca bulunmakta. Zombilere karşı hayatta kalma savaşımızda, çeşitli craftingler yapıp yeni silahlar ve giysiler üreterek gücümüze güç katacağız. Oyunda ayrıca çeşitli savunma aşamalarında yer alıcaz, bunların arasında en önemlisi belki de kule savunma olayı olacak. Her ne kadar biraz daha bireysel bir oyun olsa da , bir çok özelliği ile Day Z‘yi andırıyor.

7daystodieps4

Ayrıca bu oyunu split screen olarak oynayabileceksiniz, yani co-op şeklinde tek konsol üzerinden 2 arkadaş oynayabilecek, ayrıca iki arkadaş oynamanın yanı sıra multiplayer sayesinde dostlarınızla hayatta kalma mücadelesi verebileceksiniz, bu da 7 Days to Die için çok olumlu bir özellik.”

Strateji oyunlarına olan ilgisinden FIFA'da stoperleri sur niyetine kullanırken, Call of Duty'de ise tam bir Jannisary'e dönüşüyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*