Her yıl FPS oyunları arasında en çok oynanan oyunları çıkaran DICE, en büyük rakibi Call of Duty ile bu yılda amansız bir mücadeleye girmeye hazırlanıyor. Bildiğiniz üzere bu yıl Call of Duty Black Ops 3’ün karşısına Battlefield serisi oyunu çıkarmayıp onun yerine Star Wars : Battlefront oyununu çıkartan DICE, her ne kadar Star Wars oyunu ile adından çokça söz ettirse de hatta Star Wars’un sinema filminin de oyunun çıkışıyla yakın tarihe denk gelişinden iyi satış rakamları yakalayan bir oyun olsa da , oynanılırlığı çok uzun sürmemişti. En azından Call of Duty Black Ops 3’e göre geride kalmıştı.

Star Wars öncesi en son Battlefield Hardline ile BF serisini devam ettiren DICE, bu çıkardıkları oyun ile tam olarak beğenileri karşılayamamış olsa da , Battlefield 4 halen en çok oynanan ve satış yapan oyunlar arasında yer alıyor. Battlefield 4 Premium en çok satın alınan ürünler arasında zirveye oynamaya devam ediyor. Bildiğiniz üzere daha önce DICE yetkilisi attığı bir tweet ile Battlefield 5’i duyurmuştu. O haberimize buradan göz atabilirsiniz. Battlefield 5’in bu yıl gelecek oluşu BF serisi hayranlarını heyecanlandırsa da asıl bomba bu haberden haftalar sonra gelmişti.

Uzunca bir zamandır özlemini sürdüğümüz Dünya Savaşı temalı FPS oyunları, Battlefield 5 ile geri döneceği iddia edilmişti. ”Battlefield 5 , 1.Dünya Savaşı Temalı mı Olacak?” adlı haberimizde de bahsettiğimiz üzere bir İsveç oyun satış sitesinde 1.Dünya Savaşı temalı FPS oyunu olarak satışa sunulmuş, daha sonra kaldırılmıştı.

Bunca heyecan verici haberden sonra bunların arasına gerçekten de güzel bir şeyin daha eklendiğini söylemek isterim. 1.Dünya Savaşı temalı olursa harika olur elbet ama bir de bu oyun Türkçe olursa , işte o zaman tadından yenmez!

battlefield5

1.Dünya Savaşı temalı, Türkçe dil destekli BATTLEFIELD 5! Söyleyeceklerim bu kadar…

Battlefield 5‘in Türkçe olarak gelmesi için bizi beklentiye sokan durum da öyle iddia ile kalır durumda değil, tamamen kendi resmi yaklaşık 7 milyon beğeniye sahip olan Facebook sayfalarından kaynaklı bir durum.

Normalde İngilizce ağırlıklı paylaşım yaparlarken son zamanlarda oldukça Türkçe paylaşım yaptılar ve tüm yorumlarda oyunun Türkçe olarak getirilmesi hem İngilizce hem Türkçe olarak dile getiriliyor, ki bu durum onlarından da gözünden kaçmıyor, bazı yorumlara gelebilir, yakında güzel bir haber sizi bekliyor tarzı heveslendirici yorumlar atıyorlar. Umuyoruz ki, Battlefield 5’in Türkçe olarak gelmesi, bir hevesle kalmaz ve FPS dünyasında 1.Dünya Savaşı Temalı harika bir savaş oyunu oynarız.

Strateji oyunlarına olan ilgisinden FIFA'da stoperleri sur niyetine kullanırken, Call of Duty'de ise tam bir Jannisary'e dönüşüyor.

1 Comment

  1. Türkçe iynamak daha iyi olur gerçekten ingilizce olunca tam olarak çeviremiyorum

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*