2016 yılının belki de en çok oynanan oyunu olan Trivia Crack, ülkemizde ve belki de dünyada her yerde görebileceğimiz bir mobil oyun haline geldi. Hatta Facebook üzerinden oynanması sayesinde sadece telefonlarda ve tabletlerde kalmayıp PC üzerinden de oynanılabilir bir oyun olarak karşımıza çıktı.

Milyonlarca insanın her yerde oynadığı bu Trivia Crack’ı hala bilmiyorsanız üzülmeyin, kısaca sizlere oyunu anlatalım.

Trivia Crack bir bilgi yarışması konulu eğlence oyunu. İsterseniz rastgele hiç tanımadığınız insanlarla oynayın, isterseniz ise dostlarınızla büyük bilgi yarışlarına adım atın!

Trivia Crack oyununda tarih-bilim-spor-coğrafya-sanat olmak üzere 5 dal bulunmakta.Oyunda bulunan çarkıfelek misali çarkı döndürüp bu dallardan birine gelince ona ait soruyu yanıtlıyorsunuz.

Peki bu oyunda ne gibi taktikler verebiliriz? Öncelikle bu yazıda sizlere daha fazla altına çabuk ulaşmanız adına taktikler verip, doğru yanıta daha kolay ulaşmanız adına da tavsiyelerde bulunacağız. Lütfen yorum atarak kendi bilgilerinizi, görüşlerinizi de bizlerle ve takipçilerimizle paylaşınız.

Daha fazla altın kazanmak:

 • Arkadaşlarınızla fake oyunlar oynayın, birbirinize topluca meydan okuyun ve sırayla birbirinizi kazandırın. Her galibiyette 13’er altını kapın.
 • Başka dillerde oynayın, örneğin Türkçe değil Çince,Fransızca seçeneğini seçin oyun size her farklı dilde 50 altın versin.
 • Rastgele meydan okumalar yapın, rakipler dostlarınızdan emin olun daha kolay olacaktır. Oyunu yeni öğrenenler rastgeleyi daha çok tercih ediyor.

Doğru yanıta daha yakın olmak:

 • Altınlarınızı dikkatli kullanın, soru atlama, çark değiştirme ve iki şıkka indirme yerine mutlaka çifte şansı kullanıp daha kolay sonuca ulaşın.
 • Saçma şıkları şaşırtmaca olarak düşünmeyin , bu oyunda genellikle öyle şıklar yanlış cevap oluyor.
 • Hiçbiri değildir, hiçbiri, soru yanlış tarzı şıklardan uzak durun, bunlar da genellikle yanlış oluyor.
 • Bir çok sorunun yanıtında hepsi seçeneği bulunuyor, buna dikkat edin ve cevabı görür görmez atlamayın. Genellikle hepsi şıkkı doğru yanıt oluyor, bu konuda da dikkatli olun…

 

Strateji oyunlarına olan ilgisinden FIFA'da stoperleri sur niyetine kullanırken, Call of Duty'de ise tam bir Jannisary'e dönüşüyor.

2 Comments

 1. Güzel mantık:)

  Reply
 2. Oyunda kazandığımız kristal şerden nasıl faydalanıyoruz.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*